איזנקוט למתגייסים: "תקופה רגישה"

הרמטכ"ל גדי איזנקוט נאם הבוקר בפני המתגייסים החדשים לחטיבות החי"ר של גולני וגבעתי והתייחס למתיחות בשבוע האחרון ולרצח הנורא בחלמיש

הרמטכ"ל בבקו"ם, הבוקר
הרמטכ"ל בבקו"ם, הבוקר | צילום: חדשות 2
הרמטכ"ל גדי איזנקוט דיבר הבוקר (ראשון) מול מתגייסים לחטיבות גולני וגבעתי בבסיס הקליטה ומיון בתל השומר והתייחס למתיחות האחרונה ולמקרי האלימות. "סוף השבוע האחרון מלמד אותנו עם מה אנחנו מתמודדים", הדגיש הרמטכ"ל. "אנחנו מצליחים לספק ביטחון מול שורה של איומים". רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת איזנקוט התייחס למתיחות ההולכת וגוברת בשבוע האחרון והגיע לשיא עם הרצח הנורא של משפחת סולומון בחלמיש. "זו תקופה מורכבת", הציג הרמטכ"ל את הדברים. "יש נפיצות בתקופה הזו גם מעזה, אך גם מיהודה ושומרון". הרמטכ"ל הסביר לחיילים הצעירים, שבקרוב יצטרפו למערך לוחמי החי"ר כי בצה"ל פועלים על מנת להרחיק את המלחמה הבאה. "הרחקת המלחמה נשענת על העוצמה של צה"ל", הדגיש הרמטכ"ל. "אם נדרש למלחמה, נצטרך תוצאות ברורות כדי להרחיק את המלחמה הבאה. עם זאת, אם היא תבוא , נצטרך להיות מאוד אפקטיביים". "המתגייסים זכאים לדעת למה לא מחזירים את הדר" לקראת תחילת מחזור גיוסי הקיץ הגדולים בני משפחתו של סגן הדר גולדין ז"ל, שגופתו מוחזקת בידי חמאס מתחו ביקורת קשה על ראש הממשלה וחברי הקבינט המדיני-ביטחוני. "כמו הרבה הורים בישראל, ליווינו בדיוק לפני 6 שנים, את בננו הדר לבקו״ם ביום גיוסו לחטיבת גבעתי", סיפרו ההורים. "שלוש שנים לאחר מכן הדר לחם ברפיח ונחטף על ידי חמאס".
שאול וגולדין, המוחזקים בידי חמאס
שאול וגולדין, המוחזקים בידי חמאס | צילום: ארכיון
"צריך לקבל הסבר מראש הממשלה ושר הביטחון מדוע הם לא פועלים כדי להחזיר את אורון והדר חזרה מהקרבות בסג׳עיה ורפיח", קראו הוריו של גולדין. "המתגייסים ומשפחותיהם זכאים לדעת מדוע נתניהו וליברמן מפרים ברגל גסה את ההסכם הבלתי כתוב בין משפחה ישראלית ששולחת את הילד שלה לשירות החובה בצה״ל לבין הקבינט והממשלה ששולחים אותו לקרב ומחויבים להשיבו הביתה".