בית חולים שדה של צה"ל - המוביל בעולם

ארגון הבריאות העולמי הכיר היום רשמית בבי"ח שדה של צה"ל ודירג אותו ברמה הגבוהה ביותר האפשרית

גאווה ישראלית: בית חולים שדה של צה"ל הפך היום (ראשון) לבית חולים שמוכר רשמית על ידי ארגון הבריאות העולמי של האו"ם. עוד הכיר הארגון בבית חולים זה כיחידי ברמה 3, הנחשבת לרמה הגבוהה בעולם - ובכך הפך למעשה את ישראל למובילה בתחום זה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בעולם ישנם מאות בתי חולים מסוג זה ועד היום הוכרו רק 16 כאלו ברחבי העולם על ידי הארגון הבינלאומי, רק אלו שהוכרו רשאים על פי הארגון להגיש סיוע רפואי באזורים מוכי אסון", הסביר מפקד היכ"ם, יחידה כירורגית אשפוזית מטכ"לית, אל"מ במיל' עופר מרין, "בית החולים הצה"לי הוכר כבית החולים ה-17".

"בנוסף לכך, הוכרנו גם כבית חולים שדה ברמה 3 - זהו הדירוג הכי גבוה שניתן לקבל מארגון הבריאות העולמי", הוסיף מרין "ואנחנו גם הראשונים שזכו בדירוג הזה - וכרגע גם היחידים. זו גאווה לאומית ויש כאן אמירה ברורה שביה"ח השדה שלנו הוא המוביל מסוגו בעולם, הוא סייע למספר רב של מדינות ביניהן 4 אסונות בשנים האחרונות - בנפאל, בפיליפינים האיטי וביפן".

בית החולים היחיד שדורג ברמה הכי גבוהה (דובר צה
בית החולים היחיד שדורג ברמה הכי גבוהה (דובר צהל)"

בשנת 2010 החליט ארגון הבריאות העולמי להגדיר סטנדרטים בתחום. הם קבעו כי כל משלחת אורחת שמגיעה לאזור אסון צריכה להיות כבית חולים שדה בדרגה 2, משמע - בית חולים שמנתח ומאשפז ובעל יכולות כירורגיות. הם שלחו צוותים של ארגון הבריאות ליחידות ובתי חולים שדה בעולם כדי לבחון אותם. לאחרונה נבחן גם בית החולים הצה"לי, שהוכר באופן רשמי וקיבל דירוג 3. משמעות הדירוג היא שבית החולים הזה רשאי להעניק טיפול בעל-טראומה, לערוך טיפולים מורכבים וניתוחים.