תחקיר צה"ל קבע: הודח לוחם שלא פעל לנטרול מחבלת

תחקיר צה"ל קבע: חייל מיחידת מגלן "לא פעל כפי שמצופה מחייל בצה"ל" בפיגוע הדקירה בשומרון לפני כשבוע וחצי. חייל אחר שהיה בזירה ירה לעבר המחבלת שדקרה לוחם אחר

הפיגוע בשומרון

לוחם בצה"ל הודח מתפקידו לאחר שנמצא כי לא פעל כשורה לנטרול המחבלת שביצעה את פיגוע הדקירה שהתרחש בתחילת החודש בכניסה ליישוב מבוא דותן בצפון השומרון. הלוחם הנמנה עם יחידת מגלן, הודח על ידי מפקדד היחידה לאחר שבתום בתחקיר נמצא כי לא פעל כמצופה ממנו כלוחם בצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך האירוע שהתרחש לפני כשבועיים, נפצע קל לוחם בחטיבת הקומנדו של צה"ל. חייל נוסף שנכח בזירה ביצע ירי לעברה על מנת להסיר את האיום כלפי הנדקר, וכלפי אזרחים וחיילים שנכחו במרחב.

מצה"ל נמסר כי היום הושלם התחקיר של מפקד היחידה ממנו עלה כי הלוחם לא פעל לנטרול המחבלת כמצופה ממנו, ועל כן הוחלט על הדחתו מתפקיד לחימה ביחידה בה משרת.

המחבלת דקרה ונמלטה

בתיעוד האירוע המחבלת צולמה במהלך התקרבותה האיטית לעבר חיילים שירדו מהאוטובוס סמוך לכניסה ליישוב מבוא דותן. לאחר שדקרה את אחד החיילים היא פתחה במנוסה כשאחריה רודפים חיילים ומאבטחים.

מותה של המחבלת נקבע זמן קצר לאחר שהסתיים האירוע. החייל שנדקר ונפצע קל, סבל מפצע שטחי ופונה לקבלת טיפול בבית החולים הלל יפה בחדרה.

מצה"ל נמסר אז כי מבדיקה ראשונית עולה כי המחבלת התקרבה לכיוון שער היישוב כשהיא אוחזת בסכין. לאחר שלא נענתה לקריאותיהם של החיילים ודקרה אחד מהם, היא נורתה ונוטרלה.