חיזבאללה: "לא התחייבנו לא לתקוף את ישראל"

חיזבאללה מכחישים את הדיווחים לפיהם התחייבו בפני רוסיה כי לא יתקפו בישראל בתגובה למתקפות שביצעה, לכאורה, בסוריה

חיזבאללה. "הדיווח שקרי" (רויטרס)

בחיזבאללה מכחישים את הדיווחים לפיהם התחייבו בפני רוסיה כי לא יגיבו לתקיפות ישראליות בסוריה, כפי שדווח שנעשה בכלי תקשורת זרים. "אין אמת בפרסומים המצטטים את תקשורת האויב לגבי התחייבות כביכול של חיזבאללה להימנע מתגובה על התקיפות הישראליות נגד מטרות בסוריה", נכתב בהודעת הארגון, "מה שנאמר שם אינו נכון, ובדוי לחלוטין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בראיון לעיתון הסורי "אל וואטן" אמר השבוע נשיא סוריה בשאר אל אסד כי ישראל תישאר האויב של סוריה. "מי שכובש את אדמותינו הוא מדינת אויב, לא מדינה שמנהיגיה נוקטים מדיניות עוינת", הסביר אסד. "ישראל לבדה נשארה מדינת האויב שלנו".

הנשיא הוסיף כי המתינות שמפגינות מדינות המפרץ היא אחת הסיבות להישרדותה ועליונותה של ישראל במזרח התיכון - אך הוסיף כי אין בכך כדי להפוך את סעודיה או קטאר לאויבות. בראיון לא התייחס אסד כלל לתקיפות שביצעה, לכאורה, ישראל בשטח מדינתו.

דיווחים: ישראל תוקפת בסוריה

ביום רביעי דיווחה הטלוויזיה הממלכתית בסוריה כי ישראל היא האחראית לירי לעבר שדה התעופה סמוך לדמשק. "בשעה 3 לפנות בוקר, ירה האויב הישראלי טילים משטחי האדמות הכבושות שנפלו באזור שדה התעופה אלמזה, ממערב לדמשק", נטען. גורם צבאי רשמי בסוריה אישר כי התקיפה בוצעה באמצעות טילי קרקע-קרקע.

אסד. ''ישראל היא האויב'' (ard)
אסד. ''ישראל היא האויב'' (ard)

בטלוויזה הסורית ובסוכנות הידיעות "סאנא" האשימו כי ישראל ביצעה את התקיפה בשל הניצחונות האחרונים של צבא סוריה על המורדים. מקור צבאי בסוריה אמר לסוכנות הידיעות כי טילי הקרקע-קרקע "נורו מתוך האדמות הכבושות, ממערב לתל אבו אלנדא (הר אביטל). במקום פרצה דליקה ולא היו נפגעים".

המקור אף הוסיף כי "הניסיונות הנואשים של האויב הישראלי לסייע לחוליות הטרור ולהרים את המורל שלהן רק מגבירים את הנחישות שלנו לגדוע את זרועות הטרור הקשורות לישות הציונית, אשר נושאת במלוא האחריות להשלכות ולתוצאות של התקיפות הנפשעות האלה".

[brightcove_iframe video_id='17mivzak_vtr2_n20161209_v1' autoplay='1' credit='' kid='' duration=''']