דריכות בצה"ל עקב הרג פעיל החזבאללה: הכוננות בגבול לא הועלתה

הנהגת חזבאללה לא התחייבה בינתיים לנקום את מותו של פעיל הארגון שנהרג בתקיפה בסוריה שלשום, המיוחסת לישראל. בשל כך, חרף הדריכות בגבול הצפוני, השגרה נשמרת - והוא לא תוגבר בכוחות

זמן צפייה: 04:43

המתיחות בצפון: תחנות הטלוויזיה של חזבאללה משדרות איומים בימים האחרונים בעקבות מותו של פעיל הארגון שנהרג בתקיפה בסוריה שלשום, שמיוחסת לישראל. עם זאת, הנהגת הארגון טרם התחייבה להגיב. במקביל, בצה"ל ישנה דריכות, אבל הוא לא מעלה כוננות בגבול הצפוני, לא מתגבר כוחות ולמעשה לא משנה את השגרה.

גם הלוויית הפעיל לא הייתה בפרופיל גבוה כנהוג, ובחזבאללה למעשה טרם החליטו אם תהיה תגובה, ברקע המשבר הכלכלי והחברתי החמור שקיים במדינה בעקבות הקורונה.

כאמור, אמש דיווחה סוכנות הידיעות המקורבת לחזבאללה ואיראן כי אחד מפעיליו הצבאיים של חזבאללה, עלי כאמל מחסן ג'ואד, נהרג כתוצאה מהתקיפה המיוחסת לישראל לילה לפני בשדה התעופה הבין-לאומי של דמשק.

לכתבות נוספות בנושא >> 

דיווח בסוריה: מערכות ההגנה האווירית הדפו תקיפה ישראלית בדמשק

שב"כ חשף: כך פעל חזבאללה לגיוס ישראלים לטובת ריגול

רוסיה, טורקיה ואיראן: תקיפות ישראל בסוריה מגבירות את המתיחות

חסן נסראללה
חסן נסראללה | צילום: GettyImages/אימג'בנק

ביום שני סוכנות הידיעות הסורית הרשמית "סאנא" דיווחה שמערכות ההגנה האוויריות הופעלו בשמי דמשק, והדפו תקיפה ישראלית ששוגרה מאזור מג'דל שמס. בסוריה מסרו כי נפצעו שבעה חיילים סורים. באופוזיציה הסורית טוענים כי התקיפה בוצעה נגד מוצבים של כוחות המשטר הסורי והמיליציות הפרו-איראניות. הצבא הסורית עדכן כי מרבית הטילים ששוגרו משטח ישראל יורטו, וכי נגרם נזק לרכוש.

המרכז הסורי לזכויות אדם ייחס גם כן את התקיפה לישראל, והוסיף כי היא בוצעה נגד מוצבים של כוחות המשטר הסורי והמיליציות הפרו-איראניות. באתר החדשות המזוהה עם האופוזיציה בסוריה, "חלב היום", דיווחו כי המטרה שהותקפה נמצאת באזור נמל התעופה הבין-לאומי של דמשק ונגד מטרה נוספת השייכת למיליציות פרו-איראניות באזור העיר אל-כסווה.