פיגוע דקירה בחווארה: 2 לוחמי מג"ב נפצעו קל, המחבל נוטרל

מחבל ניסה לפרוץ דלת רכב של זוג ישראלים, אחד מהם קצין בקבע שירה בו ופצע אותו. לאחר מכן המחבל דקר לוחם מג"ב, וקצין שהגיע למקום נאבק איתו ונדקר גם הוא - אך הצליח לשלוף אקדח ולנטרל אותו. שני הפצועים פונו לביה"ח בילינסון בפ"ת

זמן צפייה: 05:09

שני לוחמי מג"ב נפצעו באורח קל היום (שישי) בפיגוע דקירה בחווארה שמדרום לשכם. הלוחמים הגיבו בירי, והמחבל נהרג במקום, שני הפצועים פונו על ידי כוח צה"ל לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

האירוע החל ככל הנראה מניסיון של מחבל לפרוץ דלת רכב של זוג ישראלים במסדרון חווארה, ולאחר שהוא הבין שהדלת נעולה הוא ניסה לפרוץ אותה עם אבן, כשבידו גם סכין. הגבר שהיה ברכב, קצין בקבע, הגיב בירי עם אקדחו ופצע את המחבל - ולאחר מכן המחבל דקר את אחד מלוחמי מג"ב שהיה במקום. במקביל הגיע קצין מג"ב שנאבק עם המחבל אשר ניסה לחטוף את נשקו ודקר גם אותו, ולבסוף הקצין שלף אקדח וניטרל את המחבל.

רפ"ק ח', מפקד הפלוגה שניטרל את המחבל, סיפר: "לקח לנו שנייה להבין שמדובר בפיגוע. זיהיתי את הרכב הישראלי ואת המחבל שמייד התחיל להיאבק עימי. ברגע שהוא אחז לי את הM-16 הבנתי שאם אני לא מנטרל אותו והוא מצליח לחטוף לי את הנשק, יהיה פה פיגוע משמעותי וחפים מפשע רבים יפגעו, שלפתי את האקדח וניטרלתי את המחבל".

לוחם מג''ב שנפצע בפיגוע בחווארה
לוחם מג''ב שנפצע בפיגוע בחווארה | צילום: דוברות המשטרה

המפכ"ל קובי שבתאי שוחח עם קצין מג"ב שניטרל את המחבל, שיבח את הקצין על מהירות התגובה ועל כך שמנע מהמחבל להמשיך ולפגוע בכח שפעל באזור. "פעלתם מקצועית כפי שאנחנו מצפים מכל לוחם ומפקד בשטח. בפעילותכם המהירה הוכחתם עירנות ומהירות תגובה לאירוע שמנעה פיגוע קשה יותר וכל זאת בנחישות ובכך מנעתם פגיעה באזרחים בשטח", אמר שבתאי לקצין.

בהמשך מסר המפכ"ל: "שוטרי משטרת ישראל ולוחמי משמר הגבול פועלים בנחישות תוך חתירה למגע ופעם אחר פעם פעילותם המקצועית מביאה לניטרול מחבלים תוך כדי הפיגוע ובכך הם מונעים מהמחבלים לבצע פיגוע קשה יותר. השוטרים שלנו נמצאים בקו הראשון ערניים לכל אירוע ומהירות התגובה שלהם מוכיחה על מקצועיות ונחישות. אני מאחל החלמה מהירה ובריאות לקצין והלוחם שנפצעו היום".

הסכין של המחבל
הסכין של המחבל | צילום: דוברות המשטרה

גם ניצב אמיר כהן, מפקד מג"ב, שוחח עם הקצין, שיבח אותו על מהירות התגובה, ומסר: "עירנותם של הלוחמים בפיקוד מפקד הפלוגה, מנעה פגיעה משמעותית בחפים מפשע. תוך שניות, הבין הצוות שמדובר בפיגוע חתר למגע והסתער לעבר המחבל שלבסוף נוטרל בירי בטרם הצליח לפגוע באזרחים ישראלים".

מפקד מג''ב אמיר כהן עם הקצין שניטרל את המחבל, פיגוע, חווארה
מפקד מג''ב אמיר כהן עם הקצין שניטרל את המחבל | צילום: דוברות המשטרה