חשד לפשע שנאה במדבר יהודה: נערי גבעות בבידוד תקפו פלסטינים

כ-20 נערים מאזור יצהר הנמצאים במתקן למבודדי קורונה, תקפו באלימות שלושה פלסטינים, בהם אישה, באמצעות אבנים וגז מדמיע ושרפו את כלי רכבם. גורם ביטחוני: "נפגעים בנפש נמצאים מעבר לפינה"

הרכבים השרופים במצוקי דרגות

חשד לפשע שנאה: רעולי פנים תקפו הלילה (שלישי) באלימות שלושה פלסטינים ששהו במצוקי דרגות שבמדבר יהודה. הנערים יידו לעברם אבנים, ריססו גז מדמיע לעבר פניהם ושרפו שני כלי רכב שבבעלותם. המשטרה פתחה בחקירה.

האירוע החל בשעות הלילה, כאשר שני נערים הסתובבו בחניון במצוקי דרגות ונתקלו בפלסטינים. למקום הגיעו בין 15 ל-20 נערים נוספים והחלו לתקוף את השלושה - שני גברים ואישה. הנערים בעטו בבטנה ובפניה של האישה - היא התעלפה ופונתה לבית החולים סורוקה שבבאר שבע.

מדובר בנערים מיצהר שחלקם חלו בקורונה ונמצאים בבידוד במתחם שהקים צה"ל באזור - זאת משום שהם סירבו להתפנות למלונית בירושלים.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

מספר המתים מקורונה עלה ל-117; 11,868 חולים – בהם 136 מונשמים

סוף עידן הלואו קוסט? כך תשפיע הקורונה על הטיסות המוזלות

המו"מ לממשלת אחדות: החלה פגישת נתניהו וגנץ

יצהר
יצהר | צילום: רויטרס

"נפגעים בנפש נמצאים  מעבר לפינה", התריע גורם ביטחוני. "טרור נגד לוחמי מג"ב ביצהר, טרור נגד בני מיעוטים חפים מפשע הלילה במצוקי דרגות - זו היא הכרת התודה של פעילי הגבעות למדינת ישראל על הטיפול בהם בזמן משבר הקורונה. זוהי עוד הוכחה שמדובר בקבוצה אלימה, קיצונית וגזענית אשר משליטה טרור בכל מקום בו נמצאת". הגורם הבטיח כי "כוחות הביטחון ימצו את הדין עם המעורבים".

מארגון "תג מאיר" הנאבק בפשעי שנאה, נמסר: "על ההנהגה הפוליטית והדתית של ישראל לגנות בהקדם ובתוקף את פשע השנאה של קבוצת הטרור היהודית הנמצאת בהסגר הלילה במצוקי דרגות. ממשטרת ישראל והשב"כ מצופה לפעול ביד קשה נגד העבריינים. עד מתי תבליג מדינת ישראל על מעשי הנבלה הסדרתיים של נערי הגבעות?".