אירוע חריג בדרום: מטוסי קרב של צה"ל יירטו מל"ט בשמי עזה

כלי הטיס המריא מדרום הרצועה, וטס בגובה של 12 אלף רגל. מטוסי F-15 של חיל האוויר הפילו אותו מעל שטח עזה. בישראל מבהירים שלא יסבלו פעילות מסוג זה של חמאס

זמן צפייה: 00:22

אירוע חריג בדרום: דובר צה"ל הודיע היום (שלישי) כי מטוסי קרב של צה"ל יירטו כלי טיס בלתי מאויש שטס בגובה חריג מעל רצועת עזה.

כלי הטיס המריא מדרום הרצועה, והוא טס בגובה של 12 אלף רגל. וטרם התברר מה היה יעדו ואם היה חמוש, אך הוחלט כי מטוסי 15-F יפילו אותו. בישראל מבהירים שלא יסבלו פעילות אווירית מסוג זה של חמאס.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

בעקבות המחאות: ראש ממשלת לבנון הודיע על התפטרותו

בדיקת DNA ותחתונים משומשים: המידע שסייע ללכידתו של אל-בגדאדי

חקירת הטרדת עד המדינה: המשטרה אסרה על יועצי רה"מ לשוחח עימו

מטוס אף-15 של חיל האוויר
מטוס אף-15 של חיל האוויר | צילום: רויטרס

לפני כחודש מסר צה"ל כי רחפן ישראלי נפל בדרום רצועת עזה וכי האירוע מתוחקר. גורמים בעזה מסרו לסוכנות הידיעות הפלסטינית "שיהאב" כי רחפן ישראלי זעיר הופל מזרחית לרפיח באמצעות ירי, וכי הוא נתפס על ידי חמאס.

יום קודם לכן, אישר דובר צה"ל כי רחפן ישראלי נפל שלשום בשטח לבנון, במהלך פעילות שגרתית באזור. לדבריו, אין חשש לדליפת מידע באירוע. ההודעה הגיעה לאחר שמוקדם יותר חזבאללה טען כי לוחמי הארגון הצליחו להפיל מל"ט ישראלי שחצה את הגבול מישראל לעבר הכפר ראמיה שבדרום לבנון, ממנו יצאה המנהרה העמוקה ביותר של חזבאללה למושב זרעית. לפי ההודעה, פעילי הארגון הפילו את כלי הטיס בעזרת "אמצעי הלחימה המתאימים" - וכעת הוא בידם.

הרחפן הופל על-ידי לוחמי צה״ל במרחב גדר המערכת, דרום רצועת עזה
הרחפן הופל על-ידי לוחמי צה״ל במרחב גדר המערכת, דרום רצועת עזה | צילום: חדשות בטחון שדה

לפי דיווח ברשת אל-מנאר, כלי הטיס הישראלי שהה חמש דקות בשטח לבנון לפני שהופל, היה חמוש ונשא ציוד האזנה. כמו כן, לפי כתב הרשת כלי הטייס הופל כשהוא שלם ומבלי שנגרם לו נזק משמעותי.