טובה סלומון: "צריך לגרש את הורי המחבל לעזה"

טובה סלומון, שנפצעה בפיגוע בחלמיש בו נרצחו בעלה, בנה ובתה, מגיבה להריסת בית המחבל: "הם ידעו ולא מנעו"

טובה סלומון וזירת הריסת בית המחבל | צילום: דובר צה"ל, חדשות 2
טובה סלומון, ששכלה את בעלה, בנה ובתה בפיגוע הקטלני בחלמיש בחודש שעבר, חזרה היום (רביעי) לארוז את מה שהותירה אחריה בבית - לאחר שהחליטה שלא לשוב אליו יותר. שעות לאחר הריסת בית המחבל שביצע את הפיגוע, היא אומרת בריאיון לחדשות 2 כי "טוב שהוא נהרס, אבל עשיתי חושבים והרגשתי שצריך היה (להרוס) את הבית עם כל התכולה - לא לפרק את כל הדברים ורק את הבית להרוס".
סלומון המשיכה והבהירה כי בעיניה "הדבר הכי משמעותי והכי טוב היה מוות למחבלים ולגרש אותם לעזה כי ההורים ידעו. ככה אני קיבלתי הודעה ממח"ט בנימין - הם לא מנעו ולא התקשרו ולא אמרו כלום".
טובה סלומון | צילום: חדשות 2
מוקדם יותר היום הגיבה גם מיכל סלומון, שאיבדה את בעלה וגיסתה בפיגוע, על הריסת בית המחבל. "את הבית שלהם אפשר לבנות מחדש", אמרה סלומון. "את הבית שלי החריבו לתמיד".

סלומון טענה כי צריך להטיל עונש מוות על המחבל שביצע את הפיגוע ולהחמיר את תנאי כליאתם של אסירי החמאס. "צריך עונש מוות כדי שהמחבלים האלה לא יזכו להקים מחדש בית, ואם לא עונש מוות, צריך להחמיר בצורה קיצונית את תנאי הכליאה שלהם ולמנוע מהם כל דבר שאינו מינימום", טענה. "הם רצחו והם צריכים להיענש, לא מגיע להם פנסיון על חשבוננו".

מיכל סלומון (ארכיון) | צילום: חדשות 2

צה"ל עצר את קרובי המחבל: "ידעו על הכוונה לדקור ולא מנעו"

במהלך הלילה הרסו כוחות צה"ל בשיתוף לוחמי משמר הגבול והמנהל האזרחי הרסו את ביתו של המחבל עמר אל אבד בכפר קובר, שביצע את פיגוע הדקירה ביישוב חלמיש בחודש שעבר.

אתמול נמסר כי המשטרה עצרה את אביו, אמו, שני אחיו ודודו ועיכבה אותם לחקירה בחשד לאי-מניעת פשע. מהחקירה עלה כי בני המשפחה ידעו, זמן קצר לפני הפיגוע, על כוונתו לבצע אותו. חרף זאת, הם לא פעלו או ביצעו פעולות ממשיות כלשהן למניעת הפיגוע, ואף לא דיווחו על כך לרשויות הפלסטיניות או הישראליות. המעצרים בוצעו בהתייעצות עם פרקליטות התביעה הצבאית והצהרת תובע לקראת כתב אישום הוגשה נגד החמישה בבית המשפט הצבאי במחנה עופר.

ביום שאחרי הפיגוע התבטאה אמו של המחבל ביחס לאירוע ושיבחה את בנה. האם אמרה כי היא גאה בו וכי היא "מקווה שאללה יחוס וירחם עליו". עוד סיפרה שצה"ל פשט את בית המשפחה ועצר את אחיו של הדוקר לצורכי חקירה.