בג"ץ דחה את בקשת המדינה: חוק הגיוס יבוטל בעוד שלושה חודשים
שופטי העליון סירבו לדחייה נוספת, והודיעו כי ב-1 בפברואר יבוטל החוק הפוטר בחורי ישיבות מגיוס לצה"ל: "מצופה כי לא תתבקשנה ארכות נוספות". לפיד בירך: "הגיע הזמן להחזיר את השוויון בנטל"
בג"ץ דחה הערב (שלישי) את בקשת המדינה לדחיית הצו המוחלט שמבטל את חוק הגיוס - וקבע כי ב-1 בפברואר יבוטל חוק הגיוס, הפוטר בחורי ישיבות משירות בצה"ל. לפי הפסיקה, אם הכנסת לא תחוקק חוק גיוס חדש - החל מפברואר חרדים יתגייסו באופן שווה. בהחלטת שופטי העליון נכתב: "מצופה כי לא תתבקשנה ארכות נוספות".
התנועה לאיכות השלטון, שהייתה בין העותרים, בירכה על הפסיקה: "מברכים על החלטת בית המשפט העליון, שקיבל בהרכב מורחב של 9 שופטים את עמדת התנועה לאיכות השלטון וקבע כי קיום פסק הדין בעניין חוק הגיוס ייכנס לתוקף ביום 1.2.2021 וכי לא יינתנו דחיות נוספות לקיום פסק הדין".
![חרדים מפגינים נגד גיוס (ארכיון)](https://media.reshet.tv/image/upload/v1568553066/ntr_316795.webp)
יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד התייחס גם הוא להחלטה: "ממשלת נתניהו מתחמקת מחוק הגיוס כבר 5 שנים. הגיע הזמן להחזיר את השוויון בנטל. כל צעיר וצעירה מחויבים לשרת את המדינה. לאף אחד אין הנחות. בג"ץ קובע היום - די להיכנע לעסקנות הפוליטית בחוק הגיוס".