רקטה שוגרה מרצועת עזה לשטח ישראל

מאזור צפון רצועת עזה נורתה הלילה רקטה שהתפוצצה בשלב מוקדם במהלך שהותה באוויר ולכן לא הופעלה אזעקת צבע אדום. לא ידוע על נפגעים או נזק

התפוצצה באוויר, ארכיון
התפוצצה באוויר, ארכיון | צילום: רויטרס
רקטה שוגרה הלילה (ראשון) לעבר שטח ישראל מאזור צפון רצועת עזה. לפי בדיקת כוחות צה"ל, הרקטה התפוצצה במהלך שהותה באוויר ולא גרמה לנזק או לנפגעים. לאור העובדה שהרקטה התפוצצה באוויר בשלב מוקדם, לא ברור לאן כוון השיגור ולכן לא הופעלה אזעקת צבע אדום. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת שיגור הרקטה מגיע על רקע ההסלמה במצב הביטחוני, בעקבותיה כינס ראש הממשלה בנימין נתניהו דיון מיוחד במהלך הלילה בהשתתפות ראשי מערכת הביטחון בו דן עימם, בין היתר, על המתיחות הגוברת בעניין הר הבית בירושלים ונושא הצבת גלאי המתכות. בדיון השתתפו השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, ראש השב"כ נדב ארגמן, ראש המל"ל וגורמים ביטחוניים נוספים. יממה לאחר ששלושה פלסטינים נורו למוות בירושלים ובגדה, אמש נרשמו מספר עימותים באזור ירושלים - אם כי בשלב זה מדובר באירועים נקודתיים שמרביתם הוכלו. קצין צה"ל נפצע קל מיידוי אבנים במהלך הפרת סדר בקדום ופונה לקבלת טיפול רפואי. במשטרת ירושלים נערכים בכוחות מתוגברים, מתוך חשש להסלמה.
אתמול התחדשו העימותים
אתמול התחדשו העימותים
סמוך להר הבית נרשם עימות לאחר שצעיר ערבי שרצה להתפלל בהר הבית לא הסכים לעבור במגנומטרים, ופונה בכוח על ידי שוטרים. מהמשטרה נמסר כי בא-טור מספר רעולי פנים יידו אבנים לעבר השוטרים: "הכוח במקום פיזר את רעולי הפנים תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות". בנוסף, סמוך להר הזיתים נרשמו עימותים, כאשר יודו אבנים ובקבוקי זכוכית לעבר הכוח: המוחים פוזרו. רעולי פנים יידו אבנים ודרדרו צמיג בוער לעבר הכביש בעיסאוויה: במעבר שועפט עשרות מפירי סדר יידו אבנים לעבר הכוח, שהשיב באמצעים לפיזור הפגנות. גם בכפר כובאר, ממנו יצא המחבל שביצע את הפיגוע בחלמיש, נרשמו עימותים בין תושבי הכפר לבין כוחות צבא שפועלים שם. מספר מפגינים נפצעו משאיפת גז.