גבאי דורש 4 שריונים ברשימה לכנסת

יו"ר מפלגת העבודה הטרי יבקש מוועידת המפלגה לשבץ ארבעה מועמדים מטעמו - מתוכם שניים בעשירייה הראשונה. בנוסף, גבאי דורש להעביר לידיו את "סמכויות הניהול של המפלגה"

גבאי. יזעזע את המערכת? (יונתן סינדל / פלאש 90)
כחודש וחצי לאחר היבחרותו לראש מפלגת העבודה, מתחיל אבי גבאי בניסונות לשנות את מבנה המפלגה ולרכז יותר סמכויות בידיו: היו"ר הטרי מבקש ארבעה מקומות לשריונים ברשימת "העבודה" הבאה לכנסת - כך לפי בקשה לתיקון בחוקת המפלגה שהגיש. בשבועות הקרובים תתכנס ועידת המפלגה כדי לדון בשורת תיקונים לחוקה אותם מגיש גבאי, כחלק מהיערכותו לבחירות הכלליות הבאות. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת את הבקשה לארבעת השיריונים מנמק גבאי בכך ש"רשימת המועמדים שתציג המפלגה חייבת להיות חזקה ואיכותית אשר תגדיל את סיכויי המפלגה למשוך אליה כוחות וקהלים נוספים. במסגרת בניית הרשימה יש לייצר את היכולת לגייס לשורות המפלגה חברים חדשים, אשר יחזקו את מעמדה הציבורי של המפלגה וירחיבו את קהליה". עוד מתחייב כי לא יותר משניים מהם ישולבו בעשירייה הפותחת של הרשימה, כאשר השניים הנוספים ישולבו בעשירייה השנייה או השלישית. עם זאת, מבקש גבאי כי ניתן יהיה להעניק את השריונים המדוברים גם למי שאינם חברי המפלגה.
מעוניין ''לממש את התפקיד הפוליטי'' (Miriam Alster/Flash90)
מעוניין ''לממש את התפקיד הפוליטי'' (Miriam Alster/Flash90)
גבאי מבקש עוד כי יועברו לידיו הפיקוח על הנהלת המפלגה - דבר שנועד, לדבריו, "לממש את תפקידו הפוליטי המחבר והאחראי על סניפי המפלגה, מחוזותיה והחוגים הפעילים בה, המהווים את ה'שטח' הפוליטי" - וכן את הסמכות למנות את יו"ר הסיעה, יושבי ראש הוועדות בכנסת וחברי הוועדות בכנסת. בנוסף דורש יו"ר המפלגה להגביר את שקיפותה באמצעות פרסום הדוחות הכספיים שלה מדי שנה, וכן לפרסם את סיכומי והחלטות מוסדות המפלגה כמו גם דוח המסכם את עיקרי פעילות המפלגה. לבסוף, מבקש גבאי להאריך את תקופת כהונת הוועידה לתקופה נוספת של שנה וחצי מיום בחירתו, "על מנת ליצור תקופת יציבות ואחדות השורה במפלגה, ולאפשר לה הן מבחינה כלכלית והן מבחינה ארגונית להתמקד בהכנות לבחירות הכלליות".
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ