יו"ר הכנסת: על סלומינסקי להתפטר

לאחר שנחשף כי ניסן סולמינסקי הוא הח"כ נגדו נטען שהטריד מינית נשים, במערכת הפוליטית קוראים לו לפרוש. אדלשטיין: "לברר את הסוגיות מחוץ לכותלי הכנסת"

ח"כ סלומינסקי

זמן קצר לאחר שנחשף כי ניסן סלומינסקי הוא חבר הכנסת מהבית היהודי שנטען כי הטריד מינית נשים, נשמעות קריאות במערכת הפוליטית לסלומינסקי להתפטר מתפקידו. "אני קורא לח"כ סלומינסקי לברר את הסוגיות מחוץ לכותלי הכנסת", אמר יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בריאיון לתכנית דקלסגל בגל"צ. "יש דרכים לקחת פסק זמן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ח''כ סלומינסקי
ח''כ סלומינסקי

‏ח"כ שולי מועלם, חברת מפלגתו של סלומינסקי אמרה כי אין מנוס מכך שחברי ניסן ישעה את עצמו מפעילות בכנסת כדי שיעשה בירור. "בעיניי אין מקום למטרידים מינית בהנהגה הציבורית", הדגישה ח"כ מועלם.

ביום שני האחרון חלה ההתפתחות בפרשה, לאחר שבפני ועדת הרבנים הובאו עדויות של נשים שטענו כי סלומינסקי הטריד אותן מינית. הרבנים פגשו את חברת הבית היהודי, חגית מוריה גיבור, שאספה את עדויות הנשים ואת מנהלת פורום "תקנה" הרבנית יהודית שילת וכתבת הפלילים של גל"צ הדס שטייף, שסיפרו להם על המידע שנאסף עד כה נגד סלומינסקי.

אני יודעת מה שאני יודעת וזה ודאי, הוא לא ניתן בשום דרך להכחשה", אמרה הבוקר הרבנית שילת בריאיון לגל"צ. "האדם יכול להכחיש אבל זה לא אומר שהמעשה לא היה. אני לא יודעת איך תסתיים הפרשה כי בסופו של דבר ההחלטה של נבחר ציבור אם לפרוש היא שלו".

"זה יוצר בעיה לציבור ששלח אותו, הוא צריך לחשוב האם זה נכון לו להמשיך לייצג את ציבור הבוחרים שלו שבפרוש לא מאמין בדרך הזו", הוסיפה. "אני הצעתי לו בקריאה אישית לעשות את זה קצר, לשחרר אותנו מהצורך לעסוק בזה ולעשות דיונים אם הוא ראוי או לא ראוי".

פגיעה בנשים אינה שירות הציבור

ח"כ מיכל רוזין (מרצ) קראה אף היא לחבר הכנסת להתפטר מהכנסת. "מוטב כי ח"כ סלומינסקי יאסוף את חפציו ויתפטר מתפקידו", ציינה רוזין. "הכרה פומבית במעשיו היא תנאי ראשון והכרחי, אך לא די בהשעיה ובהתנצלות. הישארותו בתפקיד הציבורי, היא ביזוי הכנסת ומעמדה. לא ייתכן שנבחר ציבור שקיבל מנדט מהעם, ינצל את מעמדו ותפקידו לפגיעה בנשים".

''לברר מחוץ לכנסת''. אדלשטיין (מרים אלסטר, פלאש 90)
''לברר מחוץ לכנסת''. אדלשטיין (מרים אלסטר, פלאש 90)

אל רוזין הצטרפו גם חברות מפלגתה זהבה גלאון ותמר זנדברג: "ח"כ סלומינסקי התבלבל - פגיעה בנשים אינה שירות הציבור. עברו הציבורי לא מנקה אותו מעדויות של נשים בהן הוא פגע לכאורה בכנסת ומחוצה לה".

"אנחנו קוראות לחבר הכנסת לנפץ את חומת ההכחשה, לקחת אחריות של מעשיו ולהתפטר מהכנסת בהקדם. אם לא יפעל כך, על יו"ר מפלגתו, שר החינוך, לעמוד לצד הנשים ולהצטרף לקריאתנו הברורה", הוסיפו חברות הכנסת ממרצ. "ראוי כי כל סיעות הבית, הן מהקואליציה והן מהאופוזיציה, יצטרפו גם הן לקריאתנו ויבהירו כי בית הנבחרים אינו בית מחסה לעברייני מין לכאורה".

''אין מקום למטרידים''. מועלם (פלאש 90)
''אין מקום למטרידים''. מועלם (פלאש 90)

"שחיתות באה בהרבה צורות", ציינה ח"כ סתו שפיר. "סלומינסקי חייב להתפטר מידית. הנהגת הבית היהודי צריכה לעשות חשבון נפש עמוק. אין בכנסת מקום לאנשים שמשתמשים בכוח שקיבלו מהציבור כדי לפגוע בנשים, וההשעייה הזו היא בדיחה מרושעת על חשבון הקורבנות".