"עושים סיבוב בגלל דברים אחרים"

לאחר סערת הרחפן, השר אריאל מספר על החלטתו לתת את המתנה היקרה, ומגיב לשמועות על להטרדות מיניות של ח"כ ממפלגתו

"לא סנוור אותי" השר אריאל (חדשות 2)

על שר החקלאות אורי אריאל עברו מספר שבועות עמוסים, בין פגישה עם שרי החקלאות באפריקה, המאבק על עמונה, נתיב האבות, קידום חוק ההסדרה והקריאה להתנגדות לפינוי. מצד שני האמירה שאסור להפעיל אלימות מול כוחות הביטחון. וגם עוד מקרה אחד - בביקור ראש ממשלת רוסיה במכון וולקני נתן לו במתנה רחפן יקר ועורר סערה ציבורית גדולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אז קודם כל הייתי היום בפגישה עם כמה שרי חקלאות אפריקנים ונציגי מדינות אחרות מאפריקה, והודעתי שנגמרו הרחפנים", סיפר אריאל בהומור ומיד פנה לרצינות. "אנחנו במציאות של חתימה על חוזה של כ-11 מיליארד דולר עם רוסיה".

"זה לא סנוור אותי, אבל המקום היחיד שראש הממשלה מדבדב הגיע אליו, זה אלינו, לראות את פלאי החקלאות", הסביר אריאל. "ויש שם רחפן שיודע לצלם ולאתר וכו', הוא מאוד התלהב, אני שואל את המנכל, אפשר לתת לו את זה, הוא שואל את אנשי וולקני, הם אומרים לו כן, וככה זה מתגלגל".

השר אריאל התייחס לסערה הציבורית הגדולה ולביקורת הרבה שהופנתה אליו מבין המדענים במכון וולקני. "אני לא מבקר אותם, אני מספר את העובדות", טען אריאל. "כל ההשתוללות היא לא בגלל הרחפן, הם ידעו שאין שם מצלמות, הרי הם פירקו אותן. עשו סיבוב עליי בגלל דברים אחרים לגמרי, הרקע הוא ההחלטה שלי שוולקני יעבור לצפון ומהם רבים שגרים במרכז לא רוצים. משתמשים בכל דבר שאפשר כדי ליירט את האפשרות שיעברו לצפון".

עם כל הנאמר, השר אריאל אינו בורח מאחריות למעשה ואינו מנסה "להלבין אותו". "זה לא לפי הספר, שלא תהיה אי הבנה", הוא טען. "היה פה רגע של שמחה של התרוממות רוח ושל אווירה טובה. חוזה גדול, עניין גדול, ראש ממשלת רוסיה, מעצמה בין לאומית, לא לפי הספר. לכן הייתה הערה של היועץ המשפטי לממשלה. ואני אומר לך שאני לא אחזור על זה".

השר התייחס גם לסערה שהתעוררה בימים האחרונים בעקבות גל השמועות בנוגע להטרדות מיניות לכאורה שביצע חבר כנסת ממפלגתו. "יש דיבורים שכנראה, אולי, שמא היה, זה מספיק חמור כדי שאנחנו נעשה בירור פנימי", טען השר אריאל. עשינו בירור פנימי על מי שמדברים עליו, הרבנים שלנו מבררים והזמינו כל אישה שיש לה מה לומר. לא בבית משפט שהיא צריכה להיחשף, ועורך דין, סליחה על הביטוי, קורע לה את הצורה עוד פעם, ואיך אומרות הנשים, אונסים אותן פעם שניה, לא. סגור, דיסקרטי, לא צילומים, לא כלום".

"אנחנו רוצים לברר, לא מוכנים לברר, רוצים לברר" הבהיר השר. "מבחינתי יש אפס סובלנות, אבל מי שיש לה תלונה, או שתלך לרבנים, או לשר בנט, או למשטרה, זה המקום הכי נכון, אנחנו לא מבקשים שום הנחות בעניין. מבחינתי אפס סובלנות להטרדות מיניות.