המשטרה: "המחאה בפ"ת לא תימשך במתכונתה"

גם הערב מתקיימות הפגנות בקרבת ביתו של היועמ"ש מנדלבליט בפתח תקווה, אלא שהמשטרה לא מתכוונת לתת להן להימשך עוד זמן

צפו בהפגנות בפתח תקווה
צפו בהפגנות בפתח תקווה | צילום: חדשות 2
האם ההפגנה השבוע סמוך לביתו של היועמ"ש בפתח תקווה תהיה האחרונה? כ-2,000 בני אדם הגיעו הערב (שבת) למחות סמוך לביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בקריאה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בפרשות בהן הוא נחקר, ומולם הגיעו כ-300 אנשי ליכוד במחאה נגדית. אלא במשטרה אומרים כי עד השבוע שעבר, ניתן היה להכיל את ההפגנה השבועית שמתקיימת , אך כנראה שלא עוד.
צפו בהפגנות בפתח תקווה
צפו בהפגנות בפתח תקווה | צילום: חדשות 2
רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת גורמים במשטרה מסבירים כי קו פרשת המים נרשם במידה רבה בעקבות ההפגנות בשבוע שעבר, כשמצד אחד התייצבו 3,000 מפגינים שקוראים להגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו, ומולם עוד כמה מאות מפגינים מהליכוד שהגיעו לחזק את ידיו של נתניהו. לדבריהם, מרגע שההפגנות הפכו להמוניות והחלו לגרום לסבל בקרב התושבים, על רקע כמות המפגינים והרעש שהם יוצרים, לא ניתן יהיה לאפשר לקיים את שתי ההפגנות בעד ונגד, במתכונתן ובמיקומן הנוכחי בפתח תקווה. במשטרה מקווים כי שופטי בג"ץ יוציאו את הערמונים מהאש ויכפו את קיומן במקום חלופי. כבר בשעה זו נמצאים כ-2,000 איש במוקד ההפגנה השבועית בפתח תקווה. קבוצת המוחים הגדולה, שקוראת ליועמ"ש להחיש את צעדיו לקראת הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה, והמפגינים נושאים שלטים עליהם הסיסמאות: "הון-שלטון", "כן לדמוקרטיה - לא לשחיתות", "מנדלבליט וניצן פרקליטיו של השטן", "הדג מסריח מהראש".
''הדג מסריח מהראש''
''הדג מסריח מהראש'' | צילום: חדשות 2
יו"ר הקואליציה ביטן: "אם הם יפסיקו, גם אנחנו נפסיק" מהצד השני של הכביש מתקיימת זו הפעם השנייה הפגנת נגד של אנשי הליכוד. לדברי המשטרה, ההפגנה בעד ראש הממשלה מתקיימת ברישיון, בעוד ההפגנה מנגד מתקיימת ללא אישור ובניגוד לחוק, אך הוחלט לאפשר לה להתקיים בכל זאת. יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן, שהגיע להפגנה בעד נתניהו, הודיע: "אם הם יפסיקו, גם אנחנו נפסיק". לדבריו, מכיוון שמרבית האנשים שבאים להפגין בעד ראש הממשלה הם שומרי שבת, תישקל העברת ההפגנה בעד לאמצע השבוע. מנגד, שר החינוך נפתלי בנט הכריז: "אנחנו לא מנהלים משא ומתן. אנחנו נישאר פה עד שלא יהיה לאף מפגין נוסף.
גם השבוע - מאות מוחים סמוך לבית היועמ''ש
גם השבוע - מאות מוחים סמוך לבית היועמ''ש | צילום: חדשות 2
על רקע שתי ההפגנות, פרוסים באזור כוחות גדולים של משטרה: יס"מניקים, מג"ב, שוטרים סמויים גלויים - כל אלה צפויים להתערב במידה שיתפתחו עימותים בין הצדדים. במחוז מרכז של המשטרה אומרים כי הכוחות ערוכים לכל תרחיש ומאפשרים לכל הצדדים להפגין.
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ