למרות החקירה: סלומינסקי שב לנהל את ועדת החוקה

על אף החקירה המתנהלת בעניינו, ח"כ סלומינסקי שב לנהל את דיוני ועדת החוקה בכנסת. סלומינסקי נחקר בשבוע שעבר במשך 4 שעות לאחר שבמשטרה הבהירו כי יש לעבור מבדיקה לחקירה

סלומינסקי (ארכיון)
סלומינסקי (ארכיון) | צילום: פלאש 90 \\ Yonatan Sindel

כפי שפורסם אתמול בחדשות 2 Online, ח"כ ניסן סלומינסיקי (הבית היהודי) שב לנהל ועדת החוקה בכנסת, זאת על אף חקירת המשטרה בעניינו בחשד למספר מקרי הטרדה המינית. בשבוע שעבר סלומינסקי נחקר במשך כארבע שעות במשרדי להב 433 לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אישר זאת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה הסבירו בעבר כי הבדיקה בעניינו של חבר הכנסת הופכת לחקירה, היות ו"חקר האמת מחייב זאת". חזרתו של סלומינסקי לוועדה באה כשבעה חודשים לאחר שהודיע כי הוא משעה את עצמו מניהול ישיבות ועדת החוקה בכנסת. "החלטתי שלא לנהל את ישיבות הוועדה מתוך הערכה וכבוד לתפקיד, לחברי הוועדה ולציבור", טען סלומינסקי.

ח"כ סלומינסקי ציין אז כי הודיע על החלטתו ליו"ר מפלגתו נפתלי בנט, וכי המהלך בוצע בתיאום עמו ועם היועץ המשפטי לכנסת, עו"ד איל ינון. "אני מודע לכובד האחריות הנובע מהתפקיד", אמר סלומינסקי והדגיש: "אני חש כי הדבר הנכון הוא לאפשר בדיקה הוגנת של הטענות שהושמעו".

לאחר פרסום הידיעה על כוונתו של סלומינסקי לשוב לניהול דיוני הוועדה, חברות הכנסת זהבה גלאון, מיכל רוזין ותמר זנדברג (מרצ) העבירו פנייה דחופה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, בו קראו להשעות את סלומינסקי באופן מידי מראשות הוועדה. "לא מתקבל ולא סביר כי בעודו מצוי בחקירה פלילית בהאשמות חמורות אלה ימשיך לנהל ועדה כלשהי בכנסת", טענו הח"כיות.

הן ציינו כי "המשך כהונתו כיו"ר הוועדה בשלב זה תביא להזניה ולהגחכה של הדיונים. כמו כן יהיה מדובר בקלות ראש בנוגע לעבירות הקשות כביכול שנעשו נגד נשים, שכעת ימצאו את עצמן נוכחות בוועדה שמנהל מטרידן ועבריין לכאורה".

הורה על הקמת ועדת רבנים. בנט
הורה על הקמת ועדת רבנים. בנט | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

סלומינסקי התנצל: "לא התכוונתי לפגוע"

בתחילת השנה נחשף כי מספר נשים התלוננו נגד סלומינסקי על הטרדה מינית בפני ועדת הרבנים. הוועדה עימתה את חבר הכנסת עם הטענות, והוא מצדו טען כי מדובר בסדרת "אירועים לבביים שהתפרשו לא נכון". מרבית הנשים שהעזו להתלונן נגדו הינן נשים דתיות.

כששר החינוך ויו"ר המפלגה, נפתלי בנט, שמע על הטענות זימן אליו את סלומינסקי, שהכחיש את הדברים. בנט הורה על הקמת ועדת הרבנים שבדקה את החשדות, בה היו חברים בין היתר הרב שמואל אליהו, רבה הראשי של צפת, והרב איתן אייזמן המכהן כחבר בפורום "תקנה".

סלומינסקי עצמו אמר בתגובה לדברים כי "נודע לי מגורמים שונים כי הובא בפניהם מידע מנשים מכובדות ששמעו מנשים אחרות על כך שנפגעו ממני. אני מאוד כואב ומצטער על כך. מעולם לא התכוונתי לפגוע באישה או איש ואם אישה כלשהי נעלבה, נפגעה או חשה אי נוחות כתוצאה מהתנהגותי, הרי שאני מתנצל על כך והייתי מתנצל אף בפניה מעומק לבי לו ידעתי מי היא".

"אני מוכר בקהילות רבות כאדם שתמיד נכון לסייע, וכאיש חם ולבבי וכמקובל בפוליטיקה הישראלית אני מחבק ולוחץ יד או אוחז מרפק, ללא שום כוונה מינית, רומנטית או פוגענית", המשיך. "היות ואיני יודע במי מדובר, הרי שעצם המחשבה שנוצרה פגיעה כלשהי מסבה לי צער וכאב עמוק".