למרות החקירות: סלומינסקי ינהל ישיבת ועדת החוקה?

ח"כ סלומינסקי הודיע כי הוא מתכוון לנהל בשבוע הבא את דיוני ועדת החוקה בכנסת. סלומינסקי נחקר בשבוע שעבר במשך 4 שעות לאחר שבמשטרה הבהירו כי יש לעבור מבדיקה לחקירה

סלומינסקי (ארכיון)
סלומינסקי (ארכיון) | צילום: פלאש 90 \\ Yonatan Sindel

ח"כ ניסן סלומינסיקי (הבית היהודי) מתכוון לשוב בשבוע הבא לניהול ועדת החוקה בכנסת, זאת על אף חקירת המשטרה בעניינו בחשד למספר מקרי הטרדה המינית. בשבוע שעבר נחקר במשך כארבע שעות במשרדי להב 433 לאחר שהמשטרה הסבירה בעבר כי הבדיקה בעניינו של חבר הכנסת הופכת לחקירה, היות ו"חקר האמת מחייב זאת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחילת השנה נחשף כי מספר נשים התלוננו נגד סלומינסקי על הטרדה מינית בפני ועדת הרבנים. הוועדה עימתה את חבר הכנסת עם הטענות, והוא מצדו טען כי מדובר בסדרת "אירועים לבביים שהתפרשו לא נכון". מרבית הנשים שהעזו להתלונן נגדו הינן נשים דתיות.

כששר החינוך ויו"ר המפלגה, נפתלי בנט, שמע על הטענות זימן אליו את סלומינסקי, שהכחיש את הדברים. בנט הורה על הקמת ועדת הרבנים שבדקה את החשדות, בה היו חברים בין היתר הרב שמואל אליהו, רבה הראשי של צפת, והרב איתן אייזמן המכהן כחבר בפורום "תקנה".

סלומינסקי עצמו אמר בתגובה לדברים כי "נודע לי מגורמים שונים כי הובא בפניהם מידע מנשים מכובדות ששמעו מנשים אחרות על כך שנפגעו ממני. אני מאוד כואב ומצטער על כך. מעולם לא התכוונתי לפגוע באישה או איש ואם אישה כלשהי נעלבה, נפגעה או חשה אי נוחות כתוצאה מהתנהגותי, הרי שאני מתנצל על כך והייתי מתנצל אף בפניה מעומק לבי לו ידעתי מי היא".

"אני מוכר בקהילות רבות כאדם שתמיד נכון לסייע, וכאיש חם ולבבי וכמקובל בפוליטיקה הישראלית אני מחבק ולוחץ יד או אוחז מרפק, ללא שום כוונה מינית, רומנטית או פוגענית", המשיך. "היות ואיני יודע במי מדובר, הרי שעצם המחשבה שנוצרה פגיעה כלשהי מסבה לי צער וכאב עמוק".