ריבלין: "לא מגיעה לנו עוד מערכת בחירות איומה ומטונפת"

נשיא המדינה הגיע להצביע, קרא לכל אזרחי ישראל להצביע ללא חשש ולאחר מכן סייר בוועדת הבחירות. "יום כזה אמור להיות חג לדמוקרטיה, במקום זאת אני חש בושה. אסור שנצפה שוב בתקופה כזו"

זמן צפייה: 02:24

ישראל בוחרת: נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, הגיע הבוקר (שני) להצביע בקלפי הסמוכה לביתו בשכונת בית הכרם שבירושלים, ואמר כי "היום אני חש בושה. לא מגיעה לנו עוד מערכת בחירות איומה ומטונפת".

"כמעט בכל הבחירות השתתפתי, ותמיד זה היה יום שראינו אותו כחג לדמוקרטיה הישראלית", הוסיף הנשיא. "היום אני מוכרח לומר שהיום אין בי שום חגיגיות. אני מתבייש מול אזרחי מדינת ישראל. לא מגיעה לנו תקופה של חוסר יציבות שלא מסתיימת. אני מבקש מכם, גם אם יש תחושה קשה – צאו להצביע".

לכתבות נוספות בנושא:

ניסיון שיבוש ראשון: מכתב מזויף על פרישת עוצמה יהודית

ראשי המפלגות יצאו להצביע: "יום חשוב לדמוקרטיה"

ההצבעה החלה: כל מה שצריך לדעת בדרך אל הקלפי

רובי ריבלין מצביע
רובי ריבלין מצביע | צילום: חדשות 13

בהמשך, סייר ריבלין בוועדת הבחירות המרכזית בירושלים ואמר כי "כל חיינו הצבענו כאשר אנו נמצאים במחלוקות, אך צעדנו יחד שכם אל שכם אל הקלפי עבור טובת המדינה. כל אחד יביע את דעתו בלי חשש ובלי מורא - ויחד עם זה עליו להצביע ולהכריע".

ראשי המפלגות הרבים כבר מימשו הבוקר את זכותם הדמוקרטית והצביעו בשעה מוקדמת, במטרה לעורר את השטח. יו"ר ש"ס אריה דרעי הוא ראש המפלגה הראשונה ששלשל פתק לקלפי, סמוך לביתו בהר נוף שבירושלים. אחריו, הצביעו גם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, יו"ר העבודה-גשר-מרץ עמיר פרץ אמר: "זה בוקר של אזרחי ישראל, יום חשוב לדמוקרטיה".

אלה ואביגדור ליברמן מצביעים
אלה ואביגדור ליברמן מצביעים | צילום: חדשות 13
יו"ר יהדות התורה, שר הבריאות יעקב ליצמן, הגיע להצביע בירושלים. ליצמן התייחס בפתח הקלפי לבהלת הקורונה האופפת את ישראל: "יש להיזהר מהודעות פייק ניוז במהלך היום הזה. רק משרד הבריאות אחראי להודיע על נושא הקורונה, ועדת הבחירות המרכזית יחד עם משטרת ישראל ישמרו על כך".
יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיע להצביע בקלפי בעיר מגוריו, ראש העין, מלווה ברעייתו רויטל. הוא אמר כי "שמחתי ללכת עם אשתי לממש את זכותי הדמוקרטית, וקורא לכל עם ישראל, מי שתומך בי ומי שלא, ללכת להצביע כפי שהם חושבים". בכיר כחול לבן, משה יעלון, הצביע גם הוא בקלפי הסמוכה למקום מגוריו ואמר: "אל תוותרו על זכותכם וחובתכם להצביע". בכיר נוסף במפלגה יאיר לפיד הגיע לקלפי הסמוכה לביתו בעיר תל אביב כדי להצביע.