הצעת הליכוד לאורלי לוי: תיק הבריאות ותמיכה באביה לנשיאות

יממה לאחר הבחירות, מנסה גוש הימין לפתות חברים בגוש השמאל-מרכז, במטרה שיערקו ויאפשרו הרכבת קואליציה של 61 ח"כים. גם יו"ר העבודה עמיר פרץ קיבל הצעה לקידומו לנשיאות המדינה

זמן צפייה: 01:29
בחירות 2020: יממה לאחר הבחירות, מנסה היום (שלישי) גוש הימין למצוא דרכים לשכנע שני ח"כים מגוש השמאל-מרכז לערוק ולאפשר הרכבת קואליציה של 61 ח"כים. אחת מחברות הכנסת שקיבלה היום פנייה מהליכוד היא אורלי לוי-אבקסיס, שלה הוצע את תיק הבריאות - וכן תמיכה באביה, חבר הכנסת לשעבר דוד לוי, לתפקיד נשיא המדינה. אדם נוסף שקיבל הצעה דומה הוא חברה למפלגה של לוי-אבקסיס, עמיר פרץ, שקיבל אף הוא הצעה לקידומו לנשיאות המדינה. מוקדם יותר היום כינס ראש הממשלה נתניהו ישיבה עם ראשי גוש הימין, במטרה לדון במאמצים להקמת ממשלה. בסיום הישיבה נמסר מהליכוד כי "בפגישה סוכם שימשיכו לפעול יחד כגוש אחד בראשות ראש הממשלה נתניהו, במטרה להקים מהר ככל הניתן ממשלה לאומית חזקה למדינת ישראל. עוד סוכם כי לא פוסלים כניסה לממשלה של מפלגות המכירות במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. העם אמר את דברו - רוצים ממשלה לאומית בראשות נתניהו".
אורלי לוי אבקסיס מצביעה
אורלי לוי אבקסיס מצביעה | צילום: חדשות 13
לפני כניסתו לישיבה אמר שר הבריאות יעקב ליצמן כי זהו "הישג גדול לראש הממשלה. סך הכל במצב שנהיה זה גם הישג ליהדות התורה ולשר דרעי", ליצמן הוסיף: "בעזרת השם אנחנו נמשיך להיות בלוק נשתף פעולה ביחד, ונהיה עוד יותר חזק". לשאלה אם יישב בממשלה עם אביגדור ליברמן, ענה "מי זה ליברמן?" והצהיר: "לא נשב עם יאיר לפיד בממשלה". שר הפנים אריה דרעי התייחס לסוגיית הרכבת הממשלה ואמר כי "זאת לא תהיה ממשלה צרה אלא ממשלת ימין רחבה", ובכך רמז לדיווחים על חברי גוש השמאל-מרכז שקיבלו פניות להצטרף לממשלה.
אריה דרעי מצביע בקלפי
אריה דרעי מצביע בקלפי | צילום: חדשות 13
בשעות הבוקר התייחסו חברי הכנסת עומר ינקלביץ' ויועז הנדל מכחול לבן לדיווחים על פניות שבוצעו אליהם מטעם הליכוד לטובת "עריקה" לגוש הימין. ינקלביץ' כתבה בחשבון הטוויטר שלה "הכול שמועות. לא יקרה". הנדל כתב: "לכבוד רב סרן שמועתי, באשר הוא שם. לא פנו אלינו, לא יפנו אלינו, הם יודעים למה". בתוך כך, יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס גם הוא לעדכון תוצאות האמת בפתח ביתו ואמר כי "תוצאות הבחירות הולכות ומתבררות אט אט. לנתניהו אין רוב של 61 להרכיב ממשלה. אנו נבחן את דרכנו. אנו מכבדים את הודעת הבוחר. היינו מחויבים, נותרנו מחויבים ונהיה מחויבים לגורל מדינת ישראל".