ניסן סלומינסקי הוא חבר הכנסת שנטען כי הטריד מינית

בשל העדויות שהתקבלו בועדת הרבנים, סלומינסקי צפוי להשעות את עצמו מוועדות הכנסת ולהתנצל בפני המתלוננות

הח"כ שנטען שהטריד - סלומינסקי

ניסן סלומינסקי מהבית היהודי הוא חבר הכנסת שנטען כי הטריד מינית - כך פורסם לראשונה היום (חמישי) בגלי צה"ל. בוועדת הרבנים, שבדקה עדויות של מספר נשים ועימתה את סלומינסקי עם הטענות, אומרים כי הוא צפוי להשעות את עצמו מפעילות בוועדות הכנסת ולפרסם התנצלות פומבית. בסביבת ח"כ סלומינסקי מכחישים את הטענות נגדו ואומרים כי אין בכוונתו להתפטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר תקופה ארוכה דובר במסדרונות הכנסת כי סלומינסקי נוהג להטריד מינית, אך עד כה אף אחת מהנשים שהוטרדו לא הסכימו להעיד. לפני כחודש הנשים שטוענות שהוטרדו, רובן דתיות, מסרו את עדותן.

שר החינוך וראש סיעת הבית היהודי, נפתלי בנט זימן אליו את סלומינסקי, שהכחיש בפניו את הדברים. בנט הורה על הקמת פורום רבנים שיבדוק את החשדות. בינהם הרב שלמה אליהו, רבה הראשי של העיר צפת וחבר מועצת הרבנים, והרב איתן אייזמן איש חינוך וחבר פורום "תקנה". הרב שמואל אליהו אישר את הפרסום ופרטיו ולמעשה את העובדה שמדובר בעבירות מין.

[brightcove_iframe video_id='moria_vtr2_n20161201_v1' autoplay='0' credit='חגית מוריה גיבור בריאיון ל"שש עם"' kid='' duration='0'']

ביום שני חלה התפתחות בפרשה, לאחר שבפני ועדת הרבנים הובאו עדויות של נשים שטענו כי סלומינסקי הטריד אותן מינית. הרבנים פגשו את חברת הבית היהודי, חגית מוריה גיבור, שאספה את עדויות הנשים, את מנהלת פורום "תקנה" הרבנית יהודית שילת וכתבת הפלילים של גל"צ הדס שטייף, שסיפרו להם על המידע שנאסף עד כה נגד סלומינסקי.

מהעדויות עולה חשד כי סלומינסקי הטריד מינית נשים גם במשכן הכנסת כשחלקן מצביעות על דפוס התנהגות חוזר. ח"כ סלומינסקי נהג, על פי העדויות, להחזיק את ידי הנשים באופן מטריד להציע להן הצעות מגונות, ובכמה מקרים אף נישק אותן על שפתיהן בניגוד לרצונן תוך שהוא מקרב את גופו לגופן.

אתמול זומן אל פורום הרבנים חבר הכנסת סלומינסקי, ואלו הבהירו לו כי שמעו את העדויות ודרשו ממנו לעשות מעשה. סלומינסקי ניסה להכחיש תחילה, אבל הרבנים הציבו אותו מול ההאשמות. מאחר שהנשים סרבו להופיע בפני הרבנים, הוחלט שחלקן תדברנה איתם בטלפון. העדויות הנוספות הובאו בפניהם ביום שני בלילה.

הרב איתן אייזמן, שבדק את הטענות נגד סלומינסקי, סיפר כי הייתה פגישה קשה עם הח"כ. "הוא הבין שהוא בפינה ושהוא צריך לנסות להיחלץ ממנה", ציין הרב.

שוחח עם סלומינסקי. בנט
שוחח עם סלומינסקי. בנט

מטעמו של חבר הכנסת סלומינסקי נמסרה התגובה הבאה: "חבר הכנסת סלומינסקי מעולם לא הטריד נשים. מהפגישה עם הרבנים הבין שיתכן שהתנהלותו הלבבית הידועה כלפי כל אדם באשר הוא -התפרשה לעיתים באופן אחר, ועל כך הוא מצר. ח"כ סלומינסקי משרת את הציבור כ-40 שנה, כולל בכנסת, וימשיך לעשות זאת".

הסיפור החל כשמוריה גיבור פרסמה בחשבון הפייסבוק שלה כי חבר הכנסת תקף מינית מספר נשים. "הסיפורים נערמים והשתיקה רועמת לי מאוד", כתבה. "יש ח"כ מכהן שתקף ותוקף נשים כבר שנים. אני יודעת על מקרה ישן ולאחרונה הגיעו אליי סיפורים נוספים ומזעזעים. הבעיה: המחיר ששילמו אותן נשים גדול מדי והן אינן מוכנות לדבר בכלל".