בצל הקרע בימין, סמוטריץ' סירב להיפגש עם רה"מ: "לא צריך עזרה"

ברקע האיחוד בין הבית היהודי לעוצמה יהודית, ראש הממשלה ביקש מיו"ר האיחוד הלאומי להיוועד עמו ועם רפי פרץ והרב דרוקמן, אך נענה בשלילה. "אנחנו יודעים לפתור את העניינים בלי מתווכים"

זמן צפייה: 00:20
ברקע הקרע בין מפלגות הימין, ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש אתמול (שני) מיו"ר האיחוד הלאומי שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' להיפגש אצלו עם יו"ר הבית היהודי רפי פרץ והרב דרוקמן. סמוטריץ' סירב, ואמר כי "אנחנו לא צריכים תיווך. יודעים לפתור את העניינים בלי עזרה". סמוטריץ' המשיך וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "מכבד מאוד את ראש הממשלה. אני עובד איתו צמוד ברמה יום-יומית בענייני משרד התחבורה והקבינט, ומעריך את הרצון הטוב שלו לסייע. אבל את המהלכים הפוליטיים בתוך הציונות הדתית אנחנו מנהלים באחריות בעצמנו". לכתבות נוספות בנושא >>  נתניהו: "הימין לא יסלח לבנט, פרץ וסמוטריץ' אם לא יתאחדו" בחירות 2020: הבית היהודי ועוצמה יהודית סיכמו על ריצה משותפת "לא בבית ספרנו": הורים נגד חיבור הבית היהודי ועוצמה יהודית
בצלאל סמוטריץ' ובנימין נתניהו
בצלאל סמוטריץ' ובנימין נתניהו | צילום: רויטרס, Shutterstock
בסוף השבוע האחרון נתניהו קרא למפלגות הימין החדש והבית היהודי להתאחד. "הימין לא יסלח לבנט, סמוטריץ׳ ופרץ אם לא יתאחדו לרשימה אחת", כתב בטוויטר. "שתי הרשימות עלולות ליפול מתחת לאחוז החסימה ויביאו לעליית שלטון השמאל". בימין החדש הגיבו לדברי נתניהו: "אנחנו מעריכים את הדאגה של נתניהו. נמשיך במשימתנו להביא קולות מכחול לבן ומליברמן לטובת הקמת ממשלת ימין חזקה ובטוחה לאזרחי ישראל". כידוע, בדומה לבחירות הראשונות שנערכו בחודש אפריל, הימין החדש תרוץ בנפרד, והבית היהודי תרוץ יחד עם מפלגת עוצמה יהודית.
רפי פרץ ואיתמר בן גביר
רפי פרץ ואיתמר בן גביר | צילום: חדשות 13
בחודש שעבר מפלגת הבית היהודי ומפלגת עוצמה יהודית סיכמו על ריצה משותפת לכנסת ה-23. "זה מבטא את רצון העם – הולכים על אחדות וחיבור", אמר פרץ. "אני קורא מכאן לשר התחבורה לחבור אלינו, לבוא ביחד ולחבר את הכוחות לאחדות טובה אמיתית ושלמה. להצלת גוש הימין ולטובתה של הציונות הדתית". בן גביר מסר גם הוא הצהרה ואמר כי "החיבור הזה הולך להביא לגוש הימין את הניצחון. יש כאן חיבור ואחדות. אני רוצה להודות לפרץ על כך שהוא מוביל, מגלה אחריות ומנסה לאחד את כל הימין ולעשות בית אחד לציונות הדתית ולכל מי שמאמין בארץ ישראל ועם ישראל לפי תורת ישראל. הבשורה מכאן היא בשורה פשוטה אחת ויחידה. בעזרת השם ננצח, גוש ה-61 יכול לקום ושלטון הימין מנצח".