נתניהו על איומי נסראללה: "הוא יודע למה הוא משדרם מהבונקר"

רה"מ אמר כי "אנחנו לא מתרשמים מהאיומים של מזכ"ל חזבאללה", יממה לאחר שאמר בטקס לציון 13 שנים לסיום מלחמת לבנון השנייה כי "אם ישראל תיכנס ללבנון, הטנקים יחוסלו בשידור חי"

זמן צפייה: 01:43

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב (שבת) לאיום ששיגר מזכ"ל חזבאללה, חסן נסראללה, בטקס לציון 13 שנים לסיום מלחמת לבנון השנייה. "אנחנו לא מתרשמים מהאיומים של נסראללה, הוא יודע טוב מאוד למה הוא משדר אותם ממעמקי הבונקר שלו", אמר.

כאמור, אתמול נסראללה נאם בטקס בביירות, ובמהלכו איים על ישראל: "אם ישראל תיכנס ללבנון אז כל הגיסות, הפיקודים והגדודים שלהם יושמדו. אתם תראו בשידור חי את הטנקים ואת הכוחות הישראלים מחוסלים".

נסראללה הוסיף כי "אם תיכנסו ללבנון, אז כל כפר בדרום לבנון הולך להיות מסוכן פי 500 ממה שנעשה לכם בבינת ג'ביל ב-2006". "האויב מפחד להתחיל במלחמה נגד לבנון. זה לא קורה תודות לנאומים ולדיבורים. זה קורה בעזרת עבודה מאומצת החל משנת 2006, זה בעזרת חזבאללה שמכין את עצמו, מאמן את אנשיו ומחמש את עצמו כדי להיות במוכנות מלאה והטובה ביותר לעימות עם האויב", אמר.

מזכ''ל חזבאללה נסראללה בטקס לציון 13 שנים לסיום מלחמת לבנון השנייה
מזכ''ל חזבאללה נסראללה בטקס לציון 13 שנים לסיום מלחמת לבנון השנייה
נתניהו ונסראללה
נתניהו ונסראללה | צילום: רויטרס

מזכ"ל הארגון התייחס לאירועים האחרונים ביהודה ושומרון ובירושלים ובירך את מבצעי הפיגועים: "ציר ההתנגדות מתחזק ומגביר את פעילותו בשטחים הפלסטינים. זה דור העתיד, דור ההתנגדות. כל זאת לצד הפלסטינים שעומדים איתם נגד פעולות הכיבוש בהר הבית. זהו הדור הפלסטיני הנכון".

כמו כן, נסראללה שיבח את איראן על התנהלותה מור ארצות הברית במסגרת המתיחות במפרץ. "היום השיח על מלחמה בין ארה"ב לאיראן נרגע. זהו הישג של איראן. כל הרעש והצלצולים של טראמפ פשוט נעלמו. למה? כי טראמפ הבין שאיראן חזקה ויש לה יכולות בתחום הצבאי והיא הוכיחה זאת", אמר.

"לאיראן יש כוח ואומץ, וההוכחות הן הפלת המל"ט האמריקני ועצירת הספינה הבריטית", המשיך נסראללה. מלחמה על איראן משמעותה מלחמה על כל ציר ההתנגדות. המשמעות היא שהאזור כולו יבער".

מזכ''ל חזבאללה נסראללה בטקס לציון 13 שנים לסיום מלחמת לבנון השנייה
מזכ''ל חזבאללה נסראללה בטקס לציון 13 שנים לסיום מלחמת לבנון השנייה