במהלך המשא ומתן עם נתניהו: בנט ניסה להשיג סעיפים נוספים

יו"ר הימין החדש ביקש מרה"מ לקצר עבורו ועבור שקד את פרק הזמן הנדרש כדי שיוכלו לרוץ ברשימת הליכוד - אך הוא סירב. תחילה ניסה נתניהו להציע לבנט את תיק החוץ, אולם האחרון התעקש על ביטחון

זמן צפייה: 01:39

מאחורי הקלעים של המשא ומתן בין בנט לנתניהו: אתמול (שישי) בבוקר תכנן ראש הממשלה נתניהו להציע ליו"ר הימין החדש בנט את תיק החוץ, ולאיילת שקד תיק קטן - כנראה תיק התפוצות.  זה לא הגיע לכדי הצעה כי בנט הגיע לפגישה כשהוא מתעקש על ביטחון, ושקד שילמה את המחיר.

נוסף לכך, בנט ניסה להשיג סעיפים נוספים בהסכם. הוא ניסה לבקש מראש הממשלה לקצר עבורו ועבור שקד את פרק הזמן הנדרש על מנת שיוכלו לרוץ ברשימת הליכוד - תקופה של מינימום 30 חודשים שבהם עליהם להיות חברים במפלגה. נתניהו סירב לבקשה - גם כאשר ביקש בנט את קיצור התקופה עבור שקד בלבד.

בתוך כך, נראה כי גנץ יתקשה להקים ממשלה צרה. בכיר המפלגה בוגי יעלון אמר בשיחות סגורות כי אם תוקם ממשלה צרה – יש לעשות זאת בתמיכה של ליברמן בקואליציה, כלומר, לא בתמיכה מבחוץ.

עוד בחדשות 13:

הנגבי על מינוי בנט לשר הביטחון: "נועד למנוע התפוררות הגוש"

מירי רגב: "נתניהו סיכל את ניסיון גנץ לפרק את גוש הימין"

יומני ניר חפץ: "קיבלתי משרה הוראות מדוקדקות מה לומר לנוני"

נפתלי בנט ובנימין נתניהו
נפתלי בנט ובנימין נתניהו | צילום: רויטרס

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה למינוי בנט לשר הביטחון, והצהירה כי "נתניהו סיכל את הרצון של גנץ לפרק את גוש הימין". את הדברים אמרה בריאיון ל"המטה המרכזי".

"גנץ כתב פוסט ואמר שיש שני תרחישים: ממשלת מיעוט בתמיכת הערבים, או ממשלת 51 יחד עם הימין החדש, ובכך יהפכו לחלק מממשלת שמאל", המשיכה. "אז נתניהו סיכל ממשלת שמאל, ואמר - 'חברים, תפסיקו להתעסק עם פירוקים'".

שרת התרבות והספורט, מירי רגב
שרת התרבות והספורט, מירי רגב

השרים בליכוד, לדבריה לא היו מאוכזבים מהמינוי. "התיק לא הובטח לאף אחד בליכוד, אנחנו בממשלת מעבר וזה תפקיד זמני. בנט יפנה את מקומו לכל קונסטלציה שתתקבל".

השרה התייחסה לקידום יוזמת הבחירות האישיות, ואמרה: "רה"מ עדכן אותי שאכן דרעי היה אצלו לפני כניסת השבת, ואמר לו שהוא חושב שיוכל לקדם את הבחירות הישירות לראשות ממשלה. אני מתנגדת לבחירות ישירות כי ראש ממשלה לא יכול לעבוד עם כנסת לא מתפקדת, אבל רה"מ אומר שהוא מוכן להכול כדי לא ללכת לבחירות שלישיות: מוכן ללכת על מתווה הנשיא, מוכן לרוטציה. רה"מ נתן לו אור ירוק כדי למצוא הסכמה יותר רחבה בין החרדים לליברמן, כדי לנסות להביא להסכמות רחבות בסוגיית דת ומדינה. יכול להיות שנצליח לשכנע את ליברמן והוא יחזור הביתה".