בנט: "לא בטוח שנמליץ על נתניהו אחרי הבחירות - הוא נכשל"

יו"ר ימינה תקף בריאיון לחדשות 13 את הממשלה והעומד בראשה ואמר כי יתמוך בבחירות, אך רק לאחר שיסתיים משבר הקורונה. "הממשלה איומה ונוראית בכל החזיתות – צריך להעיף אותה לכל הרוחות"

זמן צפייה: 07:02

יו"ר ימינה נפתלי בנט תקף הערב (שני) בריאיון לחדשות 13 את מדיניות הממשלה בטיפול במשבר הקורונה, הודיע כי כלל לא בטוח שיתמוך בראש הממשלה בנימין נתניהו אם יתקיימו בחירות בקרוב, והסביר מדוע הוא לא מתרגש מהסקרים המחמיאים.

"אני חושב שהיינו צריכים להקים ממשלה אחרת לגמרי", השיב כשנשאל אם הוא רגוע מכך ששר הביטחון הוא בני גנץ, אותו כינה בעבר כ"סוס עצל" בשל תפקודו במבצע "צוק איתן". "אני חושב שהממשלה הזו היא איומה ונוראית בכל החזיתות - מהגרועות בתולדות מדינת ישראל. בקורונה ובדברים אחרים".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

רה"מ: חזבאללה משחק באש; גנץ: מי שיעז לבחון אותנו – יסכן עצמו

דובר צה"ל לאחר התקרית בגבול לבנון: "ימים מתוחים לפנינו"

דובר צה"ל לאחר התקרית בגבול לבנון: "ימים מתוחים לפנינו"

נפתלי בנט
נפתלי בנט | צילום: חדשות 13

עם זאת, ביקש להבהיר כי כל עוד המלחמה במגפה נמשכת - הוא נגד בחירות. "ברגע שנוביל את הלהבות ונשתלט על הנגיף, צריכים להעיף את הממשלה הזאת לכל הרוחות", אמר בנט. "נתניהו לא יכול להיות בטוח שנמליץ עליו. הוא נכשל כישלון נחרץ בטיפול בקורונה, ומיליון ישראלים משלמים מחיר כבד מנשוא".

ולמרות הסקרים שחוזים כי במקרה של בחירות המפלגה בראשותו תקבל 16 מנדטים, הוא מעדיף, בשלב זה, לא לשמוח יתר על המידה: "סקרים זה נחמד מאוד, אבל זה כל מה שזה", הסביר. "אתה לא הולך עם זה למכולת ולא עושה עם זה שום דבר. אני לא רואה כרגע בחירות ואני חושב שזו תהיה שגיאה לגרור את המדינה לכך".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ בהצהרה לאחר התקרית בהר דב
ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ בהצהרה לאחר התקרית בהר דב | צילום: חדשות 13

בהמשך, התייחס לתקרית שאירעה מוקדם יותר היום בהר דב שבגבול לבנון, אז חוליית מחבלים חדרה לישראל - ונורתה. "מדינת ישראל תמיד צריכה להוביל תזמונים ולא להיגרר", טען. כשנשאל אם הוא חושש כי ההחלטות של מערכת הביטחון לא נגועה בשיקולים פוליטיים, השיב: "אני מאמין שכל המערכת לא תגרור את המדינה להרפתקאות צבאיות מסיבות לא ענייניות. אני מכיר את הנפשות הפועלות".

"אני חושב שכמדיניות, נוצרה משוואה מאוד בעייתית. אנחנו לא צריכים ללכת על קצות האצבעות כדי להתגונן מפני ירי ופעילות חבלנית של אנשי חזבאללה בסוריה. תהליך שינוי המשוואה צריך להיות בתנאים שלנו".