השר בנט לסולומינסקי: "אם התלונות נכונות, לא תמשיך"

שר החינוך נפתלי בנט שוחח עם ח"כ ניסן סלומינסקי - שהכחיש בפניו את הפרסומים לפיהם הטריד מינית לכאורה. בנט קרא למתלוננות לגשת למשטרה

יאלץ להתפטר? סלומינסקי ובנט
יאלץ להתפטר? סלומינסקי ובנט | צילום: פלאש 90 Yonatan Sindel

זמן קצר לאחר שוהדיעו חברי הבית היהודי כי יערכו התייעצות מיוחדת בעניין הטענות נגד ח"כ סלומינסקי, הבהיר היום (חמישי) שר החינוך נפתלי בנט לסלומינסקי כי אם יוגשו נגדו תלונות לרשויות החוק והן יתבררו כנכונות, הוא לא יוכל להמשיך לכהן כחבר כנסת מטעם המפלגה. "אם התלונות יתבררו כנכונות, לא תוכל להמשיך בתפקידך", אמר בנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"השר בנט שוחח בדקות האחרונות עם ח"כ ניסן סלומיאנסקי שהכחיש באוזניו באופן מוחלט את הפרסומים אודות הטרדות מיניות", מסרה המפלגה. "השר בנט חוזר ומבקש מכל מי שנפגע או נפגעה לגשת לרשויות החוק, על אף הרגישות הנלווית, ולהגיש תלונה ובכך לדאוג שהנושא יטופל".

מוקדם יותר היום, לאחר שהותר לפרסום כי סלומינסקי הוא הח"כ שנטען כי הטריד מינית נשים, קרא יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לח"כ להתפטר מתפקידו. "אני קורא לח"כ סלומינסקי לברר את הסוגיות מחוץ לכותלי הכנסת", אמר אדלשטיין בריאיון בגל"צ. "יש דרכים לקחת פסק זמן".

''לקחת פסק זמן''. אדלשטיין
''לקחת פסק זמן''. אדלשטיין | צילום: פלאש 90 יונתן סינדלר

‏גם ח"כ שולי מועלם, חברת מפלגתו של סלומינסקי, הצטרפה לקריאה ואמרה כי אין מנוס מכך שחברי ניסן ישעה את עצמו מפעילות בכנסת כדי שיעשה בירור. "בעיניי אין מקום למטרידים מינית בהנהגה הציבורית", הדגישה ח"כ מועלם.

ביום שני האחרון חלה ההתפתחות בפרשה, לאחר שבפני ועדת הרבנים הובאו עדויות של נשים שטענו כי סלומינסקי הטריד אותן מינית. הרבנים פגשו את חברת הבית היהודי, חגית מוריה גיבור, שאספה את עדויות הנשים ואת מנהלת פורום "תקנה" הרבנית יהודית שילת וכתבת הפלילים של גל"צ הדס שטייף, שסיפרו להם על המידע שנאסף עד כה נגד סלומינסקי.