המו"מ הקואליציוני: נתניהו נוטה למנות את לוין לשר המשפטים

רה"מ אמר בשיחות סגורות עם מקורביו כי אם ישאר תיק המשפטים בידי הליכוד – הוא שוקל למנות את שר התיירות. מסתמן כי לוין יעמוד בראש צוות המו"מ הקואליציוני, בו יהיה חבר גם נתן אשל

זמן צפייה: 04:20

על רקע המשא ומתן להרכבת הקואליציה שייחל היום (שני), אמר בימים האחרונים בשיחות סגורות ראש הממשלה נתניהו, כי אם יישאר תיק המשפטים בידי הליכוד, הוא נוטה למנות את יריב לוין לעמוד בראש המשרד.

בתוך כך מסתמן כי יריב לוין יעמוד בראש צוות המשא ומתן הקואליציוני. לצידו ישבו בצוות עו"ד מיכאל רבליו, דובר הליכוד יונתן אוריך ונתן אשל – זאת על אף שאשל הודה במסגרת עסקת טיעון כי צילם עובדת מתחת לחצאיתה והבטיח לא לחזור לשירות המדינה.

עוד בחדשות 13:

היועמ"ש: "הפרסומים על שיקולים לא מקצועיים בבג"ץ חסרי ביסוס"

בצל הטענות לאי סדרים: ועדת הבחירות מנסה לאתר תקלות בהצבעה

ועדת הבחירות המרכזית: טענת הימין החדש על אי סדרים – מצג שווא

מוקדם יותר היום דחה היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט,

יו״ר מרצ, ח״כ תמר זנדברג, פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה דחופה על מנת לא לאשר את השתתפותו של נתן אשל במו״מ הקואליציוני מטעם נתניהו: "אני פונה אליך על מנת שתאכוף את הסדר הטיעון ותורה לראש הממשלה שלא לשלב את אשל בכל תפקיד ציבורי שהוא. שלח מסר ברור כי הטרדות מיניות ואלימות נגד נשים הינן עברות חמורות ופסולות, וכי לא תאפשר לאדם אשר הורחק מהשירות הציבורי בגין עברות אלו לחזור לתפקיד משפיע על חיי הציבור כאילו לא אירע דבר".

שדולת הנשים מסרה בעקבות הפרסום לפוי נתן אשל יהיה חבר בצוות המשא ומתן: "היום מתפרסם כי נתן אשל, האיש שנזרק משירות המדינה בעקבות חשדות על הטרדות מיניות וצילום מתחת לחצאיותיהן של נשים, חוזר ככל הנראה לחיינו, ושוב(!) כחלק מצוות המו״מ הקואליציוני של ראש הממשלה בנימין נתניהו. זה בלתי נתפס, כאילו לא היה #metoo, כאילו מחאת הנשים הגדולה בהיסטוריה של מדינת ישראל פשוט לא קרתה. נתניהו, אתה ראש הממשלה של כל אוכלוסיית מדינת ישראל שמחציתה נשים. בידיך אחריות אדירה. לתת לאשל את התפקיד זו יריקה של ממש בפרצופנו. אנו קוראות לך לעצור את המשחק המביש הזה שבו אשל יוצא מהדלת ואז נכנס מהחלון ולוודא שלאנשים כמוהו אין מקום בציבוריות הישראלית".

באירוע מורשת של הסנגוריה הצבאית, אמירתו של פרשן חדשות 12 אמנון אברמוביץ' לפיו גישה תקיפה מול בית המשפט העליון תפגע במעמדו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, במידה ואכן יעמוד לדין. "העיקרון בדבר עבודה ממלכתית, א-פוליטית ונעדרת משוא פנים הוא אבן יסוד בעבודתם של כלל הגופים המשפטיים הפועלים בשירות המדינה. זהו עיקרון יסודי המהווה תנאי בלעדיו אין ליכולתנו לשרת את הציבור, ולהגן על שלטון החוק", אמר. "העיקרון הזה מלווה גם אותנו במוסד היועץ המשפטי לממשלה בעשייה היומיומית – בייעוץ המשפטי לממשלה, בייצוג המדינה בערכאות ובאכיפת הדין. מכוחו של עיקרון זה, השיקולים המכוונים את עבודתנו הם לעולם שיקולי הדין והמשפט".

צילום: חדשות עשר

"בימים האחרונים היו פרסומים שונים כאילו ישנם שיקולים לא מקצועיים שעלולים חלילה להשפיע על עבודתנו, בהקשר למינויים כאלה ואחרים", המשיך. "אני מבקש להבהיר באופן הברור ביותר כי הפרסומים הללו הם חסרי כל ביסוס. הם רעים ומזיקים. לא היה כדבר הזה ולא יהיה כדבר הזה".

כזכור, ב-"אולפן שישי" ששודר שלשום בחברת החדשות, אמר הפרשן גיא פלג: "אני לא מעלה על דעתי שראש הממשלה שיודע שענייניו צפויים להתגלגל בבית המחוזי כנראה בעליון בערעור ייתן את התיק ליריב לוין. זה משול לזה שאולמרט נתן את תיק המשפטים לדניאל פרידמן", אמר והוסיף: "איך אומרים? 'לא חוזרים על טעות פעמיים'. אני לא מעלה על הדעת שראש הממשלה ייתן את התיק לחבר כנסת כל כך לעומתי לביהמ"ש העליון".

הפרשן אמנון אברמוביץ' הסכים עם דבריו של פלג וטען כי לוין "מגדף את מערכת המשפט". בהמשך הוסיף: "אגיד בצחוק, יריב לוין שר משפטים – אבל זה כבדיחה – פירושו עוד שנת מאסר לנתניהו".