בתום הפגישה עם לפיד: זועבי דרשה 200 מיליון ש"ח לבית החולים בנצרת

הח"כית ממרצ, שהודיעה על פרישה לפני שלושה ימים וחזרה בה, העבירה בתום הפגישה עם שר החוץ דרישה על סך 200 מיליון שקלים עבור בית החולים בנצרת. היא אמרה: "אני יושבת בקואליציה עם מתנחלים עם כל הקושי, כדי להביא תוצאות לחברה הערבית. אבל נכנסתי לקואליציה ונתקלתי בקיר, יש אטימות במשרדי הממשלה"

זמן צפייה: 04:10

זמן קצר אחרי הפגישה עם שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד היום (ראשון), נודע כי ח"כ ג'ידא רינאוי-זועבי - שפרשה מהקואליציה לפני שלושה ימים וחזרה בה - העבירה דרישה ל-200 מיליון שקלים לבית החולים בנצרת. עם זאת, כמה גורמים שנכחו בישיבה מתעקשים שלא עלו שום דרישות כספיות מעבר לתקציבים שכבר אושרו ונתקעו.

עוד אמרה בפגישה: "אני יושבת בקואליציה עם מתנחלים עם כל הקושי, כדי להביא תוצאות לחברה הערבית. אבל נכנסתי לקואליציה ונתקלתי בקיר, יש אטימות במשרדי הממשלה. אני בקושי יכולה לענות לטלפונים. נשפוט את הכל לפי התוצאות".

רינאוי-זועבי ולפיד בפגישה
רינאוי-זועבי ולפיד בפגישה

כזכור, מוקדם יותר היום רינאוי-זועבי הודיעה כי תחזור להצביע עם הקואליציה, זאת לאחר פגישה בארבע עיניים עם שר החוץ וראש הממשלה החלופי, יאיר לפיד. רינאוי-זועבי הגיעה הבוקר ללשכתו של לפיד, לפגישה שנועדה לפתור את המשבר הקואליציוני שנוצר עם הודעתה של הח"כית ממרצ על פרישה מהקואליציה. בישיבה נכחו גם ראשי הרשויות הערביות, השר לשיתוף פעולה אזורי עיסאווי פריג', והשר במשרד האוצר חמד עמאר.

ח"כ רינאוי זועבי אמרה: "באתי וצמחתי מהרשויות המקומיות הערביות. עכשיו אני בכנסת כדי להיטיב עם החברה הערבית. אחרי לחץ עצום של ראשי הרשויות הערביות שהפנו אליי ושהם מבינים את המשמעות של הפרישה שלי מהקואליציה - הסכמתי לשבת היום ובאתי איתם לשר לפיד. אני רוצה להגיד שאני מודעת ומבינה שהאלטרנטיבה לממשלה הזאת היא ששר המשטרה הבא יהיה בן גביר ואני רוצה למנוע את האלטרנטיבה הזאת".

ח''כ רינאוי-זועבי בפגישה
ח''כ רינאוי-זועבי בפגישה

"לכן, מכיוון שאני באה לשרת את הרשויות המקומיות ולהביא להישגים עבור הצרכים של החברה הערבית", אמרה זועבי, "אני אתמוך בקואליציה. אבל אני גם רוצה שהממשלה תהיה אמיתית וקשובה לחברה הערבית ולצרכים שלה בבריאות, בחינוך, בדיור, בתשתיות". לפיד אמר: "שמנו מאחורינו את הוויכוח הזה וחוזרים לעבודת הממשלה".