עידן חדש: זהו המחליף של מזכירת הכנסת המיתולוגית

יו"ר הכנסת מיקי לוי בחר בעו"ד דן מרזוק לתפקיד מזכיר הכנסת. הוא יחליף את ירדנה מלר-הורוביץ, שתסיים כהונה של 45 שנה במשכן, מתוכן 12 שנים כמזכירת הכנסת

עו"ד דן מרזוק מזכיר הכנסת כנסת
מזכיר הכנסת החדש, עו"ד דן מרזוק | צילום: צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

יו"ר הכנסת, ח"כ מיקי לוי, הודיע היום (שני) הביא לאישור נשיאות הכנסת את החלטתו למנות את עו"ד דן מרזוק למזכיר הכנסת החדש. הנשיאות אישרה ומרזוק יחליף את ירדנה מלר-הורוביץ, שתשלים בחודש מרץ הקרוב 45 שנות שירות בכנסת, מתוכן 12 שנים כמזכירת הכנסת.

הבחירה נעשתה לראשונה בתולדות הכנסת לאחר הליך מיון מקצועי בסיוע ועדה ציבורית מייעצת שבה כיהנו שר המשפטים וחבר הכנסת לשעבר דן מרידור ופרופסור סוזי נבות, מומחית למשפט חוקתי.

ירדנה מלר הורוביץ
פורשת אחרי 12 שנה בתפקיד מזכירת הכנסת. ירדנה מלר-הורוביץ | צילום: צילום: דוברות הכנסת

עו"ד מרזוק הוא בעל תואר ראשון במשפטים מהמסלול האקדמי של המכללה למנהל ותואר מוסמך במשפט ציבורי בתוכנית המשותפת של אוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת Northwestern בשיקגו. הוא כיהן כ-14 שנים בכנסת, מתוכן 3 שנים כעוזר למזכיר הכנסת ועשור כעוזר בכיר ליועץ המשפטי של הכנסת לשעבר, עו"ד איל ינון.

במסגרת זו מילא שורה של תפקידים מרכזיים בייעוץ המשפטי של הכנסת. כיום, מרזוק משמש כעו"ד פרטי וכמרצה מן החוץ באוניברסיטת חיפה. יו"ר הכנסת לוי בירך: "מדובר בבחירה ראויה ובהליך מקצועי שנעשה לאחד התפקידים המרכזים והקריטיים בתפקוד הכנסת. אני מבקש להודות מקרב לב לירדנה מלר-הורוביץ על שנות שירותה הרבות במשכן, תפקידים שאותם ביצעה במסירות, במקצועיות, ביושר וללא משוא פנים".