גנץ דוחה את הזמנת נתניהו לעימות: "לא אשתף פעולה עם ספינים"

יו"ר כחול לבן תקף את נתניהו והתייחס לחוק החסינות: "כל מי שיצטרף לממשלה בראשותי יחתום על התנגדות ליוזמות חוק צרפתי". נתניהו: "גנץ מפחד מעימות והוא יודע למה"

זמן צפייה: 04:07
בחירות 2020: יו"ר כחול לבן בני גנץ סרב היום (רביעי) להצעת ראש הממשלה נתניהו לעימות במסיבת עיתונאים ואמר כי "נתניהו נמנע עשור מעימות ונזכר כעת בשל משפטו, זה ספין ולא - אשתף פעולה עם ספינים". נתניהו בתגובה אמר כי "גנץ מפחד מעימות והוא יודע למה. אם גנץ מפחד לבוא לעימות מול ראש הממשלה איך הוא יעמוד באתגרים הגדולים של מדינת ישראל". "גנץ המשיך לתקוף את רה"מ ואמר כי "כעת אחרי שמנענו ממנו חסינות הוא רוצה דבר אחד – להרכיב קואליציה שתאפשר לו להעביר חוק שיאסור להביא למשפט ראש ממשלה, חוק צרפתי. אני מודיע כאן שכל מי שירצה להיכנס לממשלתי יחתום על מסמך קווי יסוד ובו התחייבות להתנגד לכל יוזמה שכזו". לכתבות נוספות בנושא >> נתניהו הזמין את גנץ לעימות לקראת הבחירות: "תפסיק לפחד" גנץ: "נקים ממשלה עם רוב יהודי – או אחדות בלי נתניהו" משפט נתניהו: נשקלת האפשרות לקיים את הדיונים מחוץ לבית המשפט
בני גנץ נואם בכפר המכביה
בני גנץ נואם בכפר המכביה | צילום: חדשות 13
"במדינת ישראל אף פוליטיקאי לא יהיה מעל החוק. הממשלה והכנסת לעולם לא יהפכו מקלט לעבריינים", המשיך. "הטלתי על ח"כ סגלוביץ' להכין ולהביא לממשלה הבאה תוכנית מקיפה למלחמה בשחיתות השלטונית שתעוגן בקווי היסוד, במסגרתה יעוגן חוק איסור כהונה לרה"מ או שר שהוגשו נגדם כתב אישום בעבירות פליליות חמורות, תיקון לחוק הקלון שימנע ממי שהורשע לחזור לחיים הציבוריים, העברת הסמכות למתן חסינות לח"כים לוועדה ציבורית חיצונית והגבלת כהונת רה"מ לשמונה שנים או שתי קדנציות". כאמור, אמש הזמין את יו"ר כחול לבן בני גנץ לקיים עימות טלוויזיוני לקראת הבחירות. בעקבות קריאתו, חדשות 13 הזמינה את השניים לעימות בפריים טיים ביום ראשון הקרוב. נתניהו נענה להזמנת חדשות 13 ואמר כי "אני מוכן להגיע לעימות בכל מקום שיהיה מקובל על שני הצדדים". גנץ הגיב לנתניהו וכתב: "נבהלת שיש תאריך לעימות שלך מול עדי התביעה אז אתה מייצר ספין?".
בני גנץ וביבי נתניהו
בני גנץ וביבי נתניהו | צילום: רויטרס, לע''מ
"בני, בוא לעימות, תפסיק לפחד. תבוא לשלושה עימותים, תבוא אפילו לראשון, גם טוב, תגיד מה שיש לך להגיד ואני אגיד מה שיש לי להגיד", אמר בריאיון לערוץ 20. "כנראה שלגנץ יש בעיה, הוא לא עומד בלחץ. עזוב, בוא, תעמוד, אם אתה לא יכול לעמוד בלחץ של עימות טלוויזיוני איך תוביל את מדינת ישראל? אין לי טלפרומפטרים, נגיד את הדברים האמיתיים". יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, פנה לראש הממשלה בעקבות דבריו: "ביבי, שמחתי לשמוע סוף סוף שאתה מוכן לקיים עימות", כתב בחשבון הטוויטר שלו. "אני קורא לך לעימות מולי לפני ה-2 במארס, בכל מקום ובכל שעה שתבחר".