ארדן סירב לכהן כשגריר באו"ם: "אשאר בארץ בתקופה חשובה זו"

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים החליט שלא להחליף את דני דנון בתפקיד היוקרתי בניו יורק. לדבריו, "אשאר בישראל כדי לפעול למען ניצחון הליכוד בבחירות"

זמן צפייה: 07:40

גלעד ארדן, השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, סירב לכהן כשגריר ישראל באו"ם. לדבריו, "לאחר ששקלתי את ההצעה, החלטתי שעליי להמשיך בתפקידי כשר, ולהישאר בארץ בתקופה חשובה זו בכדי לעשות כל שביכולתי למען נצחון הליכוד בראשות נתניהו".

כתבות נוספות בחדשות 13:

היועמ"ש: השר חיים כץ יואשם במרמה והפרת אמונים בפרשת המניות

עיריית קריית גת פרסמה בפייסבוק הודעת פיטורים ל-320 מעובדיה

נער פלסטיני נעצר בחשד שאנס קטינה בתל אביב

גלעד ארדן ומטה האו''ם בניו יורק
גלעד ארדן ומטה האו''ם בניו יורק | צילום: רויטרס, shutterstock

בשבת התייחס ארדן לאפשרות שפעם נוספת לא תוקם קואליציה, ואמר כי "יש אפשרות שנלך שוב לבחירות. אם מפלגות יצהירו שהן אינן יושבות זו עם זו - ודאי שזה יכול לקרות". הדברים נאמרו בריאיון ל"מהדורת השבת".

על כך שחמישה חברי ממשלה חשודים בעבירות שונות, הוסיף ארדן: "זה לא דבר נוח ולא נעים, אבל בישראל יש חזקת חפות - זה החוק במדינה. גם ליברמן עמד לדין לפני כמה שנים ויצא זכאי, וגם כשאהוד ברק מתרועע עם עבריינים אנחנו מבקרים אותו, אבל לא פוסלים את היכולת שלו להתמודד - ואותו דין חייב לחול על כל נבחרי הציבור".

על האפשרות שיתמוך בחקיקת חוקי חסינות אמר השר כי "חברי הכנסת בעצמם חוקקו בעבר חוק לפיו לח"כ יש זכות לבקש חסינות מהכנסת, תלוי כמובן בחומרת האישום. אני לא יכול להגיד מהיום אוטומטית מה תהיה דעתי על כל בקשה שתוגש, אבל חזקת החפות קיימת לכל נבחרי הציבור מימין ומשמאל".

גלעד ארדן
גלעד ארדן | צילום: החדשות 13

בנוסף, התייחס ארדן לפיגוע בגוש עציון שבו נדקר למוות רב"ט דביר שורק ולמעצרם של חשודים במעשה. "אני חושב שמוקדם מכדי לקבוע עמדות כי הנושא עדיין נמצא בחקירה. יש ראיות פורנזיות שקושרות את העצורים לאירוע, אבל צריך לתת לחקירה להסתיים. לא היה מרצח אחד בשנים האחרונות שכוחות הביטחון לא סגרו איתו חשבון - ואני בטוח שזה מה שיקרה גם הפעם".

"למרות כל זאת, אסור להתעלם מההסתה של הרשות הפלסטינית שנמשכת כל הזמן", המשיך." אין כל הסדרה עם חמאס, יש באמצעות המצרים הבנות כאלה ואחרות - שאינן רחבות. זאת, כיוון שלא ניתן להגיע להבנות רחבות בלי החזרת גופות חיילינו ואזרחינו החטופים. אנחנו נותנים מכות לחמאס בהתאם לאינטרסים הביטחוניים שנוצרים בשטח".