"חמאס דורש עסקה בשלבים וציוד לקורונה - ישראל מסרבת"

גורמים פלסטיניים אמרו לחדשות 13 כי בחמאס לוחצים לעסקת חילופי שבויים שתכלול בין היתר שחרור אסירים כבדים, מתווה שישראל מתנגדת אליו. גורמים בישראל אישרו את דבר המגעים – בתיווך מצרי

זמן צפייה: 00:35

לקראת עסקת שבויים? בארגון חמאס הודיעו כי מצרים מתווכת בינם לבין ישראל לעסקת שבועיים בקרוב. גורמים בישראל אישרו שאכן מתקיימים מגיעים בנושא. אלא שכבר בשלב זה ישנם חסמים שספק אם ניתן להתגבר עליהם.

גורמים פלסטיניים אמרו הערב (שבת) לחדשות 13 כי כי בחמאס דורשים ציוד רפואי למאבק בקורונה, כולל מכונות הנשמה, שחרור אסירים רבים וכן עסקה שתתבצע בשלבים. לדברי אותם גורמים ישראל מסרבת לעסקה בשלבים, וכן מסרבת לשחרר אסירים כבדים.

הבוקר דיווח העיתון הלבנוני אל-אחבאר כי משלחת ביטחונית מצרית ביקרה לאחרונה כמה פעמים בישראל ובעזה, על מנת לקדם עסקת חילופי שבויים בין חמאס לישראל. על פי הדיווח המצרים הודיעו לחמאס, כי "מצרים נחושה להגיע לעסקה, לאחר שראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ביקש מנשיא מצרים א-סיסי לפעול בנושא".

איסמאעיל הניה
יו''ר הלשכה המדינית של חמאס, איסמאעיל הניה | צילום: GettyImages/אימג'בנק

מקודות בחמאס מסרו לעיתון כי מצרים מנסה לגבש עסקה על פי יוזמה של מפקד חמאס יחיא סינוואר, הכוללת שחרור אסירים צעירים וחולים תמורת מידע על גורל החיילים והשבויים. לאחר מכן, בשלב השני, משא ומתן על שחרור אסירים רבים, כולל אסירי עסקת שליט שנעצרו מחדש, תמורת השבועיים והנעדרים.

כבר אמש אמר יושב ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמאעיל הנייה לסוכנות הידיעות הטורקית אנאדולו, כי מצרים מתווכת למימוש עסקת חילופי אסירים עם ישראל. "אנחנו מברכים על הניסיונות המצריים, ומקווים להשיג משהו בכיוון הזה", אמר הנייה.