שר הביטחון ליברמן: "שרגב וביטן יבקשו סליחה מהשב"כ"

שר הביטחון אביגדור ליברמן מתח בריאיון מיוחד לחדשות סוף השבוע ביקורת על דבריהם של דוד ביטן ומירי רגב נגד השב"כ, וקרא להם להתנצל

שר הביטחון אביגדור ליברמן מתח הערב (שבת) ביקורת על דבריהם של חברי הכנסת מהליכוד דוד ביטן ומירי רגב נגד השב"כ, וכינה אותם "אומללים". הוא קרא לשניהם לחזור בהם ולהתנצל על הדברים. "השב"כ עוצר ומונע טרור כל הזמן, חבל שהדברים נאמרו", הוסיף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מי שמתעסק בביטחון חייב להבין שאי אפשר להתעסק במקביל גם בפריימריז גם בדעת קהל וגם בביטחון, צריך לקל החלטות נכונות", הוסיף ליברמן ביחס לביטן ורגב.

התפילות מחוץ להר הבית, אתמול (חדשות 2)
התפילות מחוץ להר הבית, אתמול (חדשות 2)

ליברמן התייחס בריאיון גם להצעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ לבצע חילופי שטחים - סיפוח יישובים יהודיים ביהודה ושומרון בתמורה להעברת שטחים בוואדי ערה לידי הרשות הפלסטינית, הצעה שהעלה ליברמן בעצמו בעבר. "אני שמח שראש הממשלה השתכנע, דיברתי איתו לא פעם", אמר ליברמן. "גם אני העליתי את זה בשיחות עם קרי ולדעתי גם נתניהו עשה זאת, דיברתי לא פעם על תכנית חילופי שטחים בפורומים בינלאומיים שונים, אף אחד לא נופל מהכיסאות".

אבי דיכטר, הערב (חדשות 2)
אבי דיכטר, הערב (חדשות 2)

על המתיחות עם ירדן אחרי התקרית בה מאבטח ישראלי ירה למוות בשני אזרחים ירדנים אמר ליברמן כי "היחסים עם ירדן חזקים ואנחנו צריכים להעביר מסר שכל המאבטחים שלנו יכולים להרגיש בטוחים, וברגע האמת מדינת ישראל תעמוד לצידם".

התפילות מחוץ להר הבית, אתמול (חדשות 2)
התפילות מחוץ להר הבית, אתמול (חדשות 2)

מוקדם יותר תקף גם חבר הכנסת מהליכוד וראש השב"כ לשעבר אבי דיכטר את דבריהם של רגב וביטן. "מדובר באמירות אומללות", אמר. "הן פוגעות יותר באנשים שאמרו אותן מאשר בשב"כ". בריאיון לרינה מצליח בתכנית "פגוש את העיתונות אמר כי "אני מופתע ממירי רגב, שעבדה קרוב עם השב"כ. שניהם זרקו מילים מיותרות, לא נכונות, לא מדויקות, מותר גם להתנצל, זו לא בקשה מוגזמת. מקווה ששניהם ימצאו את הדרך להתנצל".