עימות מול המצלמה: "עזבו את רה"מ"

אחרי חודשיים של הפגנות נגד היועמ"ש בסמוך לביתו בפתח תקווה , גם בימין החליטו להתארגן ולהפגין במחאת נגד. הפגשנו בין שני נוכחים משני הצדדים כדי להבהיר את עמדתם

לראשונה מזה שבועות, לצד ההפגנה אמש נגד היועמ"ש בפתח תקווה התקיימה הפגנה משמעותית יחסית של הליכוד ותומכי נתניהו. הפגשנו בין מפגינים משני הצדדים כדי לשמוע את דעתם בנוגע למטרות המחאה והסיבות שבגינן החליטו להגיע למקום בסוף השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מטבע הדברים, עימותים כאלה מכילים אמוציות רבות, דבר שבא לידי ביטוי בעובדה שליאור, שמפגין בעד נתניהו, סרב ללחוץ את ידו את שלמה, המתנגד לו, והותיר את ידו באוויר.

"אני חושב שזו הפגנה פוליטית, השמאל מול הימין, הליכוד מול מרצ, העבודה והרשימה המשותפת", הבהיר ליאור את עמדתו בתחילת דבריו. "כבר 20 שנה שאנחנו שומעים פרשיות וסיפורי אלף לילה ולילה ובגלל זה האנשים האלה פה - כדי להפיל את שלטון הימין בישראל".

"השחיתות פוגעת בכולנו", ענה לו שלמה בלהט. "לא רק בי או בך אלא באנשים החלשים ביותר ובשבילם אני פה כבר שמונה שבועות. אני נלחמתי עבור המדינה הזאת, השארתי רגל בלבנון, נפצעתי קשה ביחידה קרבית כך שאתה לא יכול להגיד שאני בוגד במדינה או שונא את הימין".

ההפגנה בפ''ת, אמש
ההפגנה בפ''ת, אמש

"למה ראש הממשלה צריך להתפטר", התריס בפניו ליאור. לדבריו, גם אם יוגש נגדו כתב אישום אין סיבה שנתניהו יחליט לפרוש אלא בהחלטה חלוטה של בית המשפט. "זה מה שאנחנו רוצים", השיב שלמה. "אנחנו רוצים שיהיה תהליך ושהדין ייעשה".

בסוף העימות, אחרי שהעוצמה הווקאלית ירדה והטונים פחות צרמו, הואיל ליאור ללחוץ את ידו של שלמה ואפילו הוסיף חיוך. "תפקח את העיניים, תקשיב למה שביבי אמר על אולמרט ב-2008", סיים שלמה בפנייה לליאור שהשיב: "אני עם עיניים פקוחות".