בנט אחרי פרסום הקלטות הליכוד: "קורא לנתניהו להתעשת"

אתמול פורסמו בחדשות 13 הקלטות מתוך סיעת הליכוד, שבמהלכה התקיים ויכוח סוער באשר להתנהלות בהצבעות, במיוחד בהצעה על מלגות לימודים ללוחמים משוחררים. ראש הממשלה הגיב ואמר: "קשה להבין מדוע נתניהו חבר לאיימן עודה נגד החוק". בתגובה לדברי בנט, מסרו בליכוד: "נתמוך במימון מלא תמורת ה-50 מיליארד שנתן בנט לעבאס"

זמן צפייה: 03:58

ראש הממשלה נפתלי בנט קרא היום (שלישי) לראש האופוזיציה בנימין נתניהו לפעול להעברת חוק "ממדים ללימודים" לבוגרי יחידות קרביות. הקריאה באה בעקבות פרסום ההקלטות מתוך סיעת הליכוד אמש בחדשות 13, שמתוכן נשמעו חילוקי הדעות בתוך הסיעה באשר לאי-תמיכה בחוק הזה.

בין היתר נשמע אומר ח"כ יואב גלנט: "אל תנהל מלחמה דון קישוטית במה שמראש מזיק לך בצורה קיצונית. להצביע נגד שכר חיילי צה"ל זה דבר לא סביר ולא הגיוני. מה שיזכרו הוא שהליכוד הולך נגד חיילי צה"ל. אף אחד לא יזכור אם ניצחת או לא. גם ככה מצבנו בבחירות האחרונות לא היה מזהיר בקרב החיילים".

בנט כתב בחשבון הטוויטר שלו: "אני קורא לנתניהו להתעשת ולהודיע מיד שחברי הכנסת מהליכוד יתמכו בחוק או לכל הפחות שלא יצביעו נגד כך שהחוק למען הלוחמים יעבור".

עוד הוא כתב כי "אני מבין מדוע איימן עודה מתנגד לחוק אבל מדוע נתניהו חבר אליו קשה להבין. אי העברת החוק לא מפילה את הממשלה אלא רק מענישה לוחמי צה"ל משוחררים בתחילת דרכם שיצטרכו לשלם עשרות אלפי שקלים שאין להם".

מפלגת הליכוד פרסמה בעמוד הטוויטר שלה תגובה לדברי בנט, וכבה: "ממשלת ההונאה והחולשה של בנט, שתלויה להישרדותה בשונאי ישראל מרע"מ והרשימה המשותפת, לא מסוגלת להעביר שום חוק ציוני. במקום להתבכיין, בנט צריך להתפטר. הליכוד יתמוך במימון של 100% מלגה לחיילים, על חשבון 50 מיליארד השקלים שבנט נתן למנסור עבאס".

יו"ר הסיעה יריב לוין נשמע אתמול אומר בהקלטות: "אם הצבענו על חוק מסוים, אז יגידו לנו חיילים כן וניצולי שואה לא? אחר כך יהיה שכר לאחיות. נצביע בעד. יהיו נקודות זיכוי להורים נצביע גם בעד. אז בואו נלך הביתה וניתן לקואליציה להעביר את הכול".