בנט תקף את מוטי יוגב: "חרטתם על דגלכם לתקוף כל מי ששונה מכם"

יו"ר הימין החדש פנה בחשבון הפייסבוק שלו לחבר "הבית היהודי": "חטפתם את הסיעה לדרך שרחוקה מכל מה שאני מאמין בו". פרץ וסמוטריץ' ניסו להרגיע את הרוחות: "הנמיכו את הלהבות"

זמן צפייה: 01:49

יו"ר הימין החדש, נפתלי בנט, תקף היום (רביעי) את ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), ואת המפלגה, שבראשה עמד בנט בעבר. "אתה ואחרים בסיעה ומחוצה לה חטפתם את מפלגת הבית היהודי לדרך שרחוקה מכל מה שאני ורבים אחרים מאמינים בו", כתב בנט בחשבון הפייסבוק שלו.

"לא אשכח כמה חוסר גיבוי קיבלתי מכם כאשר דרשתי את תיק המשפטים מנתניהו ב-2015, עבור איילת שקד", כתב יו"ר הימין החדש. "השגנו את זה למרות ההתנהלות הגמדית הזו שלכם. גישה חלושה זו איפשרה גם את הגירוש מגוש קטיף. כאשר לא סופרים אותך, לא סופרים אותך".

עוד בחדשות 13:

תמה פגישת נתניהו, פרץ וסמוטריץ' – אין הבנות על חלוקת התיקים

איילת שקד: "מתכוונת לחזור לכנסת בבחירות הקרובות"

הרב פרץ: "אני בעד חיבורים – יש גישושים עם בנט ושקד"

שר החינוך נפתלי בנט
נפתלי בנט | צילום: החדשות 13

עוד הוסיף בנט כי "אתה ואחרים משום מה חרטתם על דגלכם לתקוף יומם ולילה את כל מי ששונה מכם - כאילו שתפארתה וליבתה של הציונות הדתית היא במלחמה נגד קהילת הלהט"ב. זה לב הזהות של הציונות הדתית? מתקפה אישית ומעליבה על מי ששונה?". בהתייחס לראש הממשלה, כתב בנט ליוגב: "אני מאמין בשיפוט ענייני של נתניהו, ולא בציות אוטומטי לנתניהו כשביטחון אזרחינו מופקר או כשהוא סוטה מן הדרך שבה אנו מאמינים. אגב, אתה תלמד על בשרך שרק תפסיד מהתפיסה החלושה".

לאחר המתקפה, ניסה יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, להרגיע את הרוחות. "אני קורא לכל השותפים הפוטנציאלים של מחנה הימין והציונות הדתית - מבית ומחוץ - תנמיכו את הלהבות", אמר פרץ. "אנחנו לפני בחירות גורליות למדינת ישראל בכלל ולמחנה הימין בפרט, לכן אחדות המחנה כרגע היא המשימה העליונה המוטלת על כולנו - זה מה שצריך להנחות אותנו בכל צעד".

גם יו"ר מפלגת האיחוד הלאומי, מספר 2 באיחוד מפלגות הימין, התייחס בחשבון הטוויטר לחילופי הדברים בין בנט ליוגב: "המטרה של כולנו היא להקים ממשלת ימין, והדרך היחידה היא מפלגה אחת גדולה מימין לליכוד". לדבריו, "זלזול, הכפשות ועלבונות לא יביאו אותנו לשום מקום".

רפי פרץ
רפי פרץ | צילום: חדשות 13

אמש נפגש ראש הממשלה נתניהו עם ראשי איחוד מפלגות הימין, הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ', בניסיון להשיג עמם סיכומים בנוגע לחלוקת התיקים בממשלת המעבר. הפגישה הסתיימה ללא תוצאות.

ראש הממשלה נענה לדרישת פרץ לקבל את תיק החינוך, וכעת הוא מנסה לגרום לסמוטריץ', שדרש כזכור את משרדי התחבורה והתפוצות, להסכים לקבל לידיו את תיקי התחבורה והעניינים האסטרטגיים. נתניהו, כזכור, מתנגד להעניק לסמוטריץ' את משרד התפוצות, בשל החשש כי הדבר יעורר ביקורת בקרב יהדות העולם.

איילת שקד ונפתלי בנט בהצהרה לתקשורת
איילת שקד ונפתלי בנט בהצהרה לתקשורת | צילום: רויטרס

גם ביום שני נועד נתניהו עם סמוטריץ', והבהיר לו כי הוא מטיל וטו על הדרישה לתיק התפוצות. זאת ברקע דברי סמוטריץ' בשבוע שעבר, שאמר כי "יש להשיב את משפט התורה", עמדה שעלולה להוות מכשול בקשר של ישראל עם יהדות התפוצות. במקום זאת, הציע נתניהו לסמוטריץ' את המשרד לעניינים אסטרטגיים, אותו צפוי השר גלעד ארדן לפנות בקרוב. סמוטריץ' הביע עניין בהצעה, אך המשא ומתן בנושא כאמור עדיין תקוע.

בתוך כך, שרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, רמזה אתמול כי תתמודד בבחירות הקרובות לכנסת ה-22. את הדברים אמרה בכנס השנתי לאיגוד היועצים המשפטיים, ה-ACC, אך לא הבהירה תחת איזו מפלגה תתמודד. בתגובה לאמירה שלה, על כך ש"אני עוד אשוב למשרד המשפטים", שאל המנחה האם מדובר בבחירות הקרובות או לאחר מכן. "כן", השיבה שקד. "הכוונה זה עכשיו".