הערכה: בנט יסכים לממשלה בתמיכת רע"ם - אם סמוטריץ' יחזור בו

יו"ר ימינה יבקש מרה"מ להראות לו מתווה להרכבת קואליציה ולא ירצה לעסוק בסידור התפקידים. יו"ר הציונות הדתית לאחר פגישתו עם נתניהו: "יש לשכנע את בנט לא לפרק את המחנה הלאומי"

זמן צפייה: 03:32

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (חמישי) עם יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' ונפגש בשעה זו גם עם יו"ר ימינה נפתלי בנט. על פי הערכות, בנט יסכים להרכבת ממשלה בתמיכת רע"ם מבחוץ - בתנאי שסמוטריץ' יחזור מסירובו. בתום פגישת נתניהו-סמוטריץ', מסרו השניים כי "סיכמו שיש לעשות כל מאמץ לשכנע את בנט לא לפרק את המחנה הלאומי". בסיום פגישת נתניהו-בנט נמסר כי הפגישה "התנהלה ברוח טובה ובאווירה חיובית, סוכם כי ייפגשו שוב".

מעבר לכך, בפגישה יבקש יו"ר ימינה מראש הממשלה להציג לו מתווה להרכבת קואליציה מבלי להיכנס לפרטים של המינויים. מנגד, נתניהו ירצה לצלול לפרטים ולהציג לבנט קווי יסוד, מינויי שרים ותפקידים נוספים, בכדי לשכנע אותו להצטרף לממשלה.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

הגבלת ההתקהלות ותפוסת הקהל באיצטדיונים: אושרו ההקלות הנוספות

בן 5 במצב קשה לאחר שחגורת בטיחות נכרכה סביב צווארו בבית שמש

רצח עורך הדין בפתח ביתו בנשר: הוארך מעצרו של חשוד במעשה

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו | צילום: רויטרס

שלשום, ביום שבו קיבל נתניהו את המנדט להרכבת הממשלה מהנשיא, פורסם בחדשות 13 כי בנט אמר בשיחות סגורות כי "אחרי שנתניהו ייכשל - אקים ממשלה עם לפיד". דבריו של בנט באים ברקע המתיחות הגוברת בגוש השינוי, שכן באותו יום הדגיש את רצונו בממשלה ימנית - מה שהעמיק את הפערים בין המפלגות השונות.

מפלגת הציונות הדתית הגיבה על אמירתו, וטענה כי הוא פועל על מנת לסכל הקמה של ממשלת ימין. "החתירה של בנט ושקד להקמת ממשלת שמאל עם לפיד מטרפדת את הסיכוי להקמת ממשלת ימין", נמסר בהודעה. "בנט ושקד עושים הכול כדי שנתניהו ייכשל ואז יגידו שאין ברירה אלא להקים ממשלה עם השמאל ותומכי הטרור".

"אנחנו קוראים להם לשים בצד את השאיפות האישיות הלא ראליות להיות ראש ממשלה עם 7 מנדטים, להבהיר שלא ישבו בשום ממשלה שאינה ממשלת ימין ולשלב ידיים עם שאר מפלגות המחנה הלאומי במאמצים להקמת ממשלת ימין".