עמיר פרץ: אמשיך לקיים את תפקידי כמבוגר האחראי של מחנה השלום

לאחר תוצאות המדגמים, יו"ר העבודה-גשר-מרצ האשים את גנץ בירידה המשמעותית של מפלגתו, אך הודיע שעדיין יתמוך בו להקמת הממשלה. "ברגעים הקריטיים - קמפיין חסר אחריות של כחול לבן פגע במחנה"

זמן צפייה: 05:27

ישראל בוחרת: יו"ר העבודה-גשר-מרצ, עמיר פרץ, התייחס הערב (שני) לירידה המשמעותית של מפלגתו על פי תוצאות המדגמים, והאשים בכך את יו"ר כחול לבן בני גנץ: "ברגעים הקריטיים - קמפיין חסר אחריות של כחול לבן פגע במחנה". לדבריו, "אין לנו כוונה להמשיך לדבר על אכלו לנו, שתו לנו, להפך – אני אמשיך לנהוג באחראיות ולקיים את תפקידי כמבוגר האחראי של מחנה השלום והצדק החברתי. אולם, נכון להיום איננו אלטרנטיבה שלטונית".

מספר 2 בעבודה-גשר-מרצ, אורלי לוי אבקסיס, אמרה כי "עברנו מסע לא קל, לא פשוט. בצורה אחראית החלטנו להיות אלו שיביאו את הבשורה בנושאים החברתיים, אלה שמכבידים עלינו ביום יום. עשינו את מה שצריכים היו לעשות בכחול לבן – אילו גנץ היה לוקח את האחראיות ועובד כפי שהצענו, פתק אחד לכל הגוש, אולי היינו היום עם תוצאה אחרת. אני מודה, ציפינו ליותר".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

מדגם חדשות 13: 37 מנדטים לליכוד, 32 לכחול לבן; 60 לגוש הימין

גנץ בתגובה ראשונה: "אמשיך להיאבק על הדרך למענכם"

חגיגות במטה הליכוד; שיעור ההצבעה הסופי – 71%

ראשי מפלגת העבודה-גשר-מרצ
ראשי מפלגת העבודה-גשר-מרצ | צילום: חדשות 13

מספר 3 ברשימה, ניצן הורוביץ,אמר כי "בימים האחרונים ראינו מצד שותפינו בכחול לבן קמפיין לא ראוי כלפינו. במקום לשמור על הקולות שלהם הם ניסו לפגוע בנו והיום כולם מבינים שזה היה דבר לא אחראי. עכשיו, כשאנחנו מסתכלים קדימה, יש לנו אחראיות כלפי המצביעים שלנו להילחם על כל תג ועל כל פסיק באידאולוגיה שלנו. נמשיך להתנגד לסיפוח, להיאבק על חופש אישי".

ממדגם חדשות 13 והפרופ' קמיל פוקס עלה כי המפלגה המובילה היא הליכוד עם 37 מנדטים מול כחול לבן שקיבלה 32 מנדטים בלבד. המפלגה השלישית בגודלה היא הרשימה המשותפת עם 14 מנדטים, אחריה ש"ס עם תשעה מנדטים. לישראל ביתנו ויהדות התורה מספר זהה - שמונה מנדטים לכל אחת. מפלגת העבודה-גשר-מרצ נחלשה משמעותית וזכתה לשישה מנדטים בלבד, וכך גם ימינה עם מספר זהה של מנדטים. כצפוי, עוצמה יהודית לא עברה את אחוז החסימה.