ליברמן יתמוך בחוק שימנע מר"מ תחת כתב אישום להרכיב ממשלה

ישראל ביתנו החליטה לקדם את החוק שיזמה כחול לבן, כדי למנוע מנתניהו להרכיב ממשלה, וככל הנראה ייכנס לתוקף אחרי הבחירות הבאות. כמו כן, ליברמן ימליץ לנשיא המדינה על גנץ

זמן צפייה: 00:23

בחזרה לפולנטר הפוליטי: יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן יתמוך ביוזמה של כחול לבן, לקדם חוק שימנע מראש ממשלה תחת כתב אישום להרכיב ממשלה - כך עולה היום (חמישי) מישיבת סיעתו, שבה הוחלט לתמוך בחוק זה, שככל הנראה ייכנס לתוקף אחרי הבחירות הבאות, לצד חוק שיגביל את כהונת ראש הממשלה לשתי קדנציות. ישראל ביתנו צפויה להמליץ על יו"ר כחול לבן בני גנץ בפני הנשיא ראובן ריבלין להרכבת הממשלה - כך יוכלו תומכי החוק להבטיח רוב בוועדה המסדרת שהכרחי לקידום החוק.

אתמול תקף נתניהו את גנץ, ברקע היוזמה לקידום החוק. "המהלך שמוביל גנץ בשעות האחרונות חותר תחת יסודות הדמוקרטיה וחותר תחת רצון הבוחר", הצהיר בישיבת סיעות גוש הימין. "חזרנו והתרענו במערכת הבחירות – אמרנו שגנץ חובר לתומכי הטרור ברשימה המשותפת בניסיון לבטל את הכרעת הציבור".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

עפר שלח: "יש רוב בכנסת נגד נתניהו – לא נהסס להפעיל אותו"

רה"מ: "המהלך שמוביל גנץ חותר תחת הדמוקרטיה ורצון הבוחר"

לאחר שנתבע ונדרש לשלם פיצויים: יאיר נתניהו ביקש לבטל ההחלטה

"ההכרעה של העם ברורה: המחנה הציוני-הימני כולל 58 מנדטים, המחנה הציוני השמאלי כולל 47 מנדטים", המשיך ראש הממשלה. "הרשימה המשותפת, שמכפישה את חיילי צה"ל, מתנגדת לקיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, הם כמובן לא כלולים במשוואה הזו - וזה היה רצון העם. הם לא 55 מנדטים. מחנה השמאל הוא 47 מנדטים ולא 54 מנדטים".

יו"ר כחול לבן השיב לדברים בחשבון הטוויטר שלו: "שתה כוס מים, תמתין לתוצאות האמת, ותבטיח לכבד אותן". גם יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה התייחס לדברים: "נתניהו, אני אלמד אותך מהי דמוקרטיה. שלטון רוב האזרחים - לא רוב היהודים. תארוז חפצים, אתה בדרך הביתה".

בני גנץ, אביגדור ליברמן, בנימין נתניהו
בני גנץ, אביגדור ליברמן, בנימין נתניהו | צילום: רויטרס, מתוך עמוד הפייסבוק של אביגדור ליברמן

מוקדם יותר היום תקף חבר הכנסת עפר שלח את נתניהו, ואמר כי "יש רוב בכנסת החדשה בעד מדינת ישראל ונגד מדינת נתניהו. אנחנו נפעיל אותו בלי היסוס כדי להכריע את המערכה על דמותה של המדינה שלנו. כל אדם בבלוק נתניהו, ששמע אותו אתמול ולא מביע זעזוע עמוק ממה שאמר, צריך לדעת שמאתמול, הוא בצד הלא-נכון של המערכה".

"האמירה של נתניהו אתמול, לפיה הוא ניצח בבחירות כי את הרשימה המשותפת לא סופרים, היא הכרזת המלחמה הרשמית שלו על מדינת ישראל היהודית והדמוקרטית", כתב שלח בפוסט בעמוד הפייסבוק שלו. "בישראל אדם שמדבר כמו נתניהו היה מוגלה לירכתי המליאה וראש הממשלה היה יוצא מהאולם כשהוא מדבר, כמו שעשה שמיר לכהנא. במדינת נתניהו הוא מעז לא רק להציג את עצמו לראשות הממשלה, אלא לדבר גם על אחדות".

חבר הכנסת עופר שלח, יש עתיד
חבר הכנסת עופר שלח, יש עתיד | צילום: חדשות 13