ליברמן: "יש אינתיפאדת חרדים - ההנהגה שלהם אשמה בה"

יו"ר ישראל ביתנו תקף בריאיון לחדשות 13 את יהדות התורה וש"ס: "החרדים נפלו אצלם בשבי". עוד טען כי "משרד הבריאות מסתיר מהציבור שמאות ישראלים נדבקו אחרי קבלת החיסון השני"

זמן צפייה: 06:50

"יש אינתיפאדת חרדים בבני ברק, בבית שמש, באשדוד ובמקומות רבים, ומי שאשם זו ההנהגה החרדית" - כך אמר הערב (שני) יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן, בריאיון לחדשות 13. ליברמן, שנשאל מי אחראי לתמונות הקשות שמגיעות מהערים החרדיות, לא חסך במילים והאשים את "עסקני ש"ס ויהדות התורה", כלשונו, "שהאוכלוסייה החרדית פשוט נפלה אצלם בשבי".

"מי שפוגע הכי הרבה באוכלוסייה החרדית", ציין, "אלו מנהיגי ש"ס ויהדות התורה". אם זה היה תלוי בו, טען, היה "שולל תקציבים מאותם ישיבות ומנהיגים שנהנים מתקציב המדינה - ומסיתים נגדה. נתניהו היה צריך להפעיל את כל המנופים - אבל מעולם לא עשה זאת".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

מיכאלי: "העבודה עוזבת את הממשלה – דרשתי מפרץ ושמולי להתפטר"

אש מציע: יציאה מיידית אך מתונה מהסגר, או הארכתו והאצת הפתיחה

גנץ: עד שחוק הקנסות לא יעבור – לא נאפשר את העברת תקנות הסגר

יו''ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן
יו''ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן | צילום: חדשות 13

בנושא החיסונים, ליברמן סיפר כי "מקור מוסמך במשרד הבריאות", להגדרתו, גילה לו שיש מידע שמשרד הבריאות מסתיר מהציבור. "התגלו מאות אנשים, בעיקר מבוגרים, שאחרי שקיבלו שני חיסונים - נדבקו שוב. לא מדובר באחדים או בעשרות, אלא במאות".

"המשרד בודק, אבל הוחלט בינתיים להטיל איפול על כל הסיפור", אמר. כשנשאל מדוע החליט לחשוף את העניין, הסביר: "אני חושב שהיו הרבה מניפולציות בכל נושא החיסונים. נתניהו מדבר רק על זה ולא על אלפי המתים. הניהול היה כושל, היו שיקולים פוליטים ולא מקצועיים".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "מדובר בטענות חסרות בסיס. 0.014% בלבד שהנם 63 אנשים, חלו לאחר קבלת מנת החיסון השניה. מספר זה הוא מתוך 428,000 איש שנמצאים מעל שבוע ממנת החיסון השניה. קוראים לכל אדם לפעול באחריות ולא להפיץ פייק ניוז".

Israel's Pm Netanyahu And Lieberman Attend A Likud Beitenu Faction Meeting At The Knesset In Jerusalem
ראש הממשלה בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן | צילום: רויטרס

יו"ר ישראל ביתנו הוסיף לתקוף את הממשלה והעומד בראשה, ועל תוכנית המענקים החדשה של נתניה וכ"ץ, אמר: "מדובר בשוחד בחירות. כלכלת בחירות. אם נתניהו דואג לכלכלה - איפה התקציב? אנחנו המדינה היחידה בעולם שבמשך שנתיים אין לה תקציב".

"יש 34 משרדי ממשלה - אפשר לחסוך שם", הוסיף. "מדברים רק על חלוקת כסף ולא על תוכנית עם אופק. כל הזמן מגדילים את הגירעון". ליברמן סיפר כי דיבר עם פקידים באוצר, ו"לאף אחד מהם אין מושג מהתוכנית. מי הכין אותה אם אף פקיד לא מכיר אותה?", תהה.