גבאי: "לא אתמודד על ראשות העבודה - לוקח אחריות על הטעויות"

לאחר הביקורות הרבות שספג מחברי מפלגתו בעקבות התרסקות המפלגה בבחירות לכנסת ה-21, הודיע היו"ר כי יסיים את תפקידו לאחר הפריימריז. "המשימה הייתה קשה ורצופה באתגרים מבית ומחוץ"

זמן צפייה: 01:33

ישראל בוחרת: יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, הודיע היום (שלישי) כי לא יתמודד מחדש על תפקידו, אך יישאר במפלגה. "הכיוון היה ברור כבר בליל הבחירות האחרונות, אבל החלטות גדולות לא מקבלים בעת סערה, ולכן המתנתי עד שהדברים יהיו אקטואליים", כתב בחשבון הפייסבוק שלו. "הלכנו במסע עם אין סוף היתקלויות מכל הכיוונים, רצוף באתגרים מורכבים, מבית ומחוץ, שהפכו את המשימה שלנו לקשה מאוד. היו גם טעויות, עליהן אני לוקח אחריות מלאה, ויודע כי אלו נעשו מתוך אמונה אמיתית בדרך ובמחויבות לניצחון".

"אני משוכנע כי נכונו עוד ימים טובים ומלאי משמעות לערכים שאליהם חתרנו והובלנו. אני מבקש גם מכם להאמין בכך", הוסיף. "אני מתכוון להמשיך ולהילחם על הערכים שלנו, על הדמוקרטיה שלנו, על העתיד לצעירים שלנו ועל מערכות ציבוריות טובות לאזרחי ישראל".

בפני מפלגת העבודה עומדות כעת שתי אפשרויות לבחירת יושב הראש. הראשונה, אותה הציע אתמול גבאי, היא לשמר את הרשימה הקיימת מהבחירות לכנסת ה-21, ולשבץ את יושב הראש היוצא במקום השני. אפשרות נוספת, אם הצעה זו לא תתקבל, תהיה לקיים שוב פריימריז על כל המקומות ברשימה. נכון לשעה זו, ועידת המפלגה טרם הגיעה להחלטה בנושא.

עוד בחדשות 13:

טל רוסו הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים

לאחר שקרא לו "עבריין מין": גבאי יפצה את ברושי ב-40 אלף שקלים

איילת שקד: "מתכוונת לחזור לכנסת בבחירות הקרובות"

אתמול הודיע טל רוסו כי הוא מסיר את עצמו מרשימת המפלגה לכנסת ה-22, וכי לא יתמודד על תפקיד יו"ר מפלגת העבודה. בפוסט שפרסם ברשתות החברתיות כתב רוסו כי "איני רוצה להיות שותף לקרבות הירושה".

"במציאות אליה נקלענו, בחירות מוקדמות ובחירת יו"ר למפלגה בפרק זמן כל כך קצר, אינם מאפשרים לי לעשות את הדברים כפי שקיוויתי", כתב רוסו בחשבון הפייסבוק שלו. "אני מסיר את מועמדותי לתפקיד היו"ר ומהרשימה לכנסת ה-22".

טל רוסו
טל רוסו | צילום: החדשות 13

רק לפני שבוע הודיע רוסו כי הוא מוותר על השיריון שקיבל מיו"ר המפלגה, אבי גבאי, הוסיף כי הוא שוקל להתמודד לתפקיד יו"ר המפלגה. "מפלגת העבודה היא מפלגה אידיאולוגית חשובה וערכית  מעל לכל שיקול אישי", כתב במכתב ששלח להנהלת סיעת העבודה, לקראת ישיבת ההנהלה שתתקיים מחר. "באתי למפלגה ולפוליטיקה בתקווה לשנות ולהשפיע, ולא להיצמד לכיסא פוליטי".

בשבוע שעבר הודיעה חברת המפלגה, סתיו שפיר, כי היא מתמודדת על תפקיד יושבת ראש העבודה. יום קודם לכן אמרה בריאיון ל-"לפני החדשות": "נמצא מעלינו בהנהגה דור שהכשיל אותנו, שנבהל ואפשר לימין הקיצוני להשתלט על כל מוקדי הכוח", אמרה. "על המשפט, התקשורת והכנסת. חייבים לעצור את זה, והגיע הזמן לדור חדש של הנהגה שלא מפחד שלא מוכן לשבת ולשחק משחקים ולסגור קומבינות עם הימין הקיצוני אלא בא לדאוג לישראל".

באותו יום התראיין אבי גבאי ברדיו 103 ואמר כי שפיר וחברת הכנסת יחימוביץ' לא הביעו התנגדות לכניסה לממשלת נתניהו. "אני לא אשב סביב שולחן הממשלה של נתניהו – אדם מושחת שחשוד בשוחד, שמנסה לחסל את הדמוקרטיה הישראלית", הצהירה שפיר. "מי שמכיר את הרקורד שלי יודע טוב מאוד שזה שקר מוחלט. גבאי גם אמר שהוא לא יכנס בכלל למשא ומתן. צר לי מאוד על איך שהדברים מתנהלים ואיך שהמפלגה נראית".

סתיו שפיר
סתיו שפיר | צילום: חדשות 13

לפני כעשרה ימים אמר יו"ר העבודה אבי גבאי כי מפלגתו תתמזג בבחירות הקרובות עם מרצ או עם כחול לבן. הדברים נאמרו במהלך פאנל שהתקיים במסגרת כנס של קרן ברל כצנלסון, שבו השתתפו גם יו"ר מרצ תמר זנדברג ועם יו"ר חד"ש-תע"ל איימן עודה.

"בבחירות הקרובות, מחנה המרכז-שמאל צריך לרוץ עם שלוש מפלגות במקום חמש", אמר גבאי. "ההחלטה צריכה להתקבל לפי השאלה 'מה יגדיל את המחנה כולו ויוביל לניצחון המחנה בבחירות' ולא לפי מה טוב לכל מפלגה. אם כחול לבן תהיה עם 35 או 36 מנדטים, זה לא ישנה כלום, אם בסוף נהיה באופוזיציה".