חמישה ימים לבחירות: נתניהו המריא לפגישת בזק עם פוטין

בצל השבת גופת באומל, רה"מ ייפגש במוסקבה עם נשיא רוסיה וישוב בערב. לטיסה הצטרפו ראש אמ"ן וראש המוסד. "נדון באירועים בסוריה ובתיאום השוטף והמיוחד בין הצבאות שלנו"

זמן צפייה: 01:53

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הבוקר (חמישי) לפגישת בזק עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במוסקבה. זאת, בצל השבת גופת נעדר קרב סולטאן יעקוב זכריה באומל, כאשר לפי המידע שהצטבר, לרוסים היה תפקיד לא מבוטל באיתור הגופה. ראש המוסד, ראש אמ"ן וראש אגף כוח אדם המריאו עם ראש הממשלה, שישוב בערב להלווית באומל.

"אני יוצא לעוד פגישה עם פוטין", אמר נתניהו לפני עלייתו למטוס. "אנחנו נדון באירועים בסוריה, והם מצטברים, בתיאום השוטף והמיוחד בין הצבאות שלנו ובעוד נושאים אחרים חשובים למדינת ישראל".

עוד כתבות בנושא:

ראש אמ"ן נמשיך לעשות הכול כדי להחזיר את חיילנו הנעדרים

3 נעדרים ועשרות נפגעים: קרב סולטן יעקוב שבו נפל זכריה באומל

אחרי 37 שנים: אותרה גופתו של נעדר קרב סולטן יעקוב

הנשיא פוטין עם ראש הממשלה נתניהו
הנשיא פוטין עם ראש הממשלה נתניהו | צילום: רויטרס

בד בבד, התראיין הבוקר ראש הממשלה ל"כאן ב'", התייחס לביקורו במוסקבה ואמר כי "הקשר שלי עם פוטין הוא לא מובן מאליו. אפילו הוא אמר שבלי הקשר הזה ישראל ורוסיה היו מתנגשות זו בזו עוד מזמן וזה לא קרה. לכן אני חושב שיש כאן נכסים של מדינת ישראל שהם לא בשביל לפיד וגנץ, מה להם ולזה?".

"זה קרב צמוד בין ימין לשמאל - אני אקים ממשלת ימין חזקה - אם אבחר וזה לא ברור שאבחר", הוסיף נתניהו. "בלי גנץ ובלי לפיד ועם מפלגות הימין אבל אני כבר אומר, זה בכלל לא ברור משום שהמצב הוא הפוך מ-2015, בבחירות האחרונות השמאל היה שאנן והימין היה להוט. היום השמאל להוט, זכותו, והימין שאנן כי הוא לא מבין את מה שאמרתי עכשיו".

בנוגע למתיחות בדרום, אמר ראש הממשלה כי "כל האופציות, כולל כניסה וכיבוש עזה עדיין על השולחן. תמיד אפעל לטובת למדינת ישראל. אנחנו עוטפים את עזה בכוח עצום ואתם רואים את האפקט שלהם. חמאס והג'יהאד האסלאמי מביאים אלפי מרסנים שהרחיקו את המתפרעים מהגדר".

הנשיא פוטין
הנשיא פוטין | צילום: רויטרס

עשינו הרבה בעזה אבל לא עשינו דבר אחד - לא כבשנו כי אז היינו צריכים לקחת אותה ואז או להחזיק בה ולקחת עוד 2 מיליון פלסטינים תחת ראשותנו או לתת את זה למישהו", המשיך נתניהו. "שוחחתי עם מנהיגים ערבים רבים על האפשרות שזה בדיוק מה שנעשה אבל אף אחד לא התנדב להמשיך". הוא התייחס גם לנושא ההסדרה ואמר: "אינני יודע אם נצליח להגיע לשקט ארוך טווח אבל דבר אחד אני יודע - אני לא עושה מלחמות מיותרות".

נתניהו התייחס גם למבצע השבת גופתו של באומל ואמר כי "תאריך השבתו לא נקבע על ידי הבחירות אלא משיקולים מבצעיים". הלוויתו של באומל, שנפל במלחמת לבנון הראשונה בקרב סולטאן יעקוב, תיערך כאמור הערב, בשעה 19:00, בבית העלמין הצבאי שבהר הרצל.