מעצבת התכשיטים מיכל נגרין הודיעה על סגירת החברה: "הלב בוכה"

אחרי 30 שנות פעילות, המעצבת בעלת הסגנון הייחודי נקלעה לקשיים כלכליים ותיאלץ לסגור את 35 החנויות הפזורות בארץ וברחבי העולם; 120 עובדים יפוטרו • נגרין: "נשמתי לא מוצאת מנוחה"

זמן צפייה: 02:20
במשך שלושה עשורים עיצבה מיכל נגרין תכשיטים ואביזרי אופנה ברחבי העולם. היום (שלישי), רגע לפני ראש השנה, הודיעה נגרין כי עקב קשיים כלכליים היא נאלצת לסגור את הרשת שכוללת 13 חנויות בארץ ו-22 נוספות בעולם, חלקן ברוסיה, צרפת וארה"ב, ועוד 120 עובדים ועובדות שיפוטרו. בעברה סיפרה נגרין כי החלה לייצר תכשיטים מכיוון שלא מצאה אביזרים שתואמים את טעמה האישי, ואכן סגנונה הצבעוני של נגרין הוא מאוד בולט ומיוחד בשוק האופנה. "כל התכשיטים היו מכסף ומזהב ולא מצבעים", הסבירה, "אז החלטתי ליצור את העולם שאני רוצה להיות בו". לכתבות נוספות בחדשות 13 >>  הצעת הליכוד: נתניהו ראשון ברוטציה – אך פחות זמן מגנץ כר"מ עבריין מורשע שנמלט מצרפת נחשף בגמר "מאסטר שף" בעקבות תחקיר חדשות 13: המשטרה תפתח בחקירה נגד "צייד הנשים"
מיכל נגרין
מיכל נגרין | צילום: חדשות 13
בהודעה ששלחה לעובדי החברה כתבה: "אנחנו נאלצים לסגור את מפעל חיינו שהשקענו בו את הלב, הנשמה וכל כספינו. אין לנו את הכסף והיכולת להמשיך להפעיל את כל המערך הזה. צר לי שכך אנחנו מקבלים את תחילת השנה החדשה. הלב שלי בוכה והנשמה לא מוצאת מנוחה". את צעדיה הראשונים בתחום עשתה נגרין עוד בשנות ה-80, בשוק האומנים שבנחלת בנימין בתל אביב. מאוחר יותר הפכה עם בן זוגה למותג ייחודי ונוצץ בישראל, ואחר כך הפכה גם לנציגה הישראלית בעולם כאשר לא מעט נשים מוכרות ענדו את האביזרים שעיצבה.
חנות ''מיכל נגרין''
חנות ''מיכל נגרין'' | צילום: חדשות 13
עשרות מעובדי הרשת פנו לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה למנות נאמן זמני לחברה, זאת בשל החשש שלא יקבלו את שכרם בחודש הקרוב. מחר יהיה הדיון בעניינים. "ההודעה הייתה קשה מאוד", אמרה עורכת הדין ליזה חדש, פרקליטתם של עובדי החברה. "מיד פעלנו על מנת שבית המשפט ייתן חסות בהליך משפטי כדי שהחברה תצליח לצוף. מה שאפשר להציל - נציל". מפעל הייצור של המותג כבר נסגר, אבל החנויות ימשיכו לפעול בשבועות הקרובים עד גמר המלאי.
עיצוב מבית מיכל נגרין
עיצוב מבית מיכל נגרין | צילום: חדשות 13