שר האוצר: "מתנגד לניסיון להחריג את ציבור הרווקים מהמענק"

ישראל כץ התייחס למתווה המסתמן לחלוקת המענקים הממשלתיים, לפיו ייתכן כי הרווקים יקבלו 500-400 שקלים בלבד, והביע התנגדות למהלך: "פגיעה קשה בחיילים, סטודנטים ורבים אחרים"

זמן צפייה: 02:35

שר האוצר ישראל כץ התייחס הערב (ראשון) למתווה המסתמן של תוכנית "מענק לכל אזרח", והביע התנגדות למתן מענק מופחת לרווקים: "אני מתנגד לניסיונות להחריג את ציבור הרווקים מתוך המענק המיוחד המתוכנן עליו החליטה הממשלה. זו תהיה פגיעה קשה בחיילים וסטודנטים ורבים אחרים שתרמו ותורמים לחוסנה של ישראל ולכלכלתה".

כזכור, הערב התקיימו דיונים לקראת הכרעה בנושא תוכנית המענקים הממשלתיים, ועלתה הצעה להעניק לרווקים 400-500 ש"ח - ואת הפער לתת למקבלי הקצבאות ולאנשים שנפגעו קשה מהמשבר.

בתוך כך, בממשלה שוקלים לחלק תווי קניייה לציבור במקום כסף לחשבון על מנת לוודא שהכסף לא סתם ישכב בחשבונות הבנק, אלא ישמש בפועל להגברת הצריכה.

לכתבות נוספות בנושא >>

מחר: הקבינט הכלכלי ידון באופן חלוקת המענקים לציבור

ועדת הקורונה דורשת: פתיחת חופי ים בסופ"ש, מתווה לחדרי כושר

העימות בממשלה: "בגל הראשון הדברים עבדו מצוין בלי האחדות"

מחר, יתכנס הקבינט הכלכלי במטרה לדון על אופן חלוקת המענקים לציבור. הקבינט כולל את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון בני גנץ, שר האוצר ישראל כץ ושר הכלכלה עמיר פרץ.

כאמור, על פי המתווה המסתמן, חלק מהמענק ישולם באופן אוניברסלי כפי שרצה נתניהו, וחלקו אחר ישולם באופן פרוגרסיבי כדי למקד את הסיוע באוכלוסיות החלשות. מסתמן כי רווקים יקבלו מענק מופחת של 400-500 ש"ח, ועם הכסף שייחסך יתמכו יותר במשפחות שנפגעו מהמשבר. הרעיון לעת עתה לא מוסכם על הליכוד, ויוכרע סופית רק בהתייעצות השרים עם נתניהו מאוחר יותר בערב.

לקראת הפגישה, התקיימה התייעצות מקדימה על המודל המענקים בהשתתפות היועץ הכלכלי לרה"מ פרופ' אבי שמחון, כץ, גנץ ופרץ. עמדת משרד ראש הממשה היא להטיל מס על המענקים למי שמשתכרים מעל 53,000 ש"ח בחודש כדי לצמצם את ההטבה למשפחות שכלל לא נפגעו מהמשבר.

עמדת כחול-לבן והעבודה היא כי יש לצמצם את סכום החלוקה האחיד לכל משפחה, ולהשתמש במחצית או ברוב הכסף כתוספת חד פעמית למקבלי הקצבאות הקיימות: אבטלה, נכות, זקנה ומענק עצמאים - וכך לטענתם הכסף יגיע לנפגעי המשבר שבאמת זקוקים לו. מטרת הפגישה המקדימה היא לגבש מודל ביניים שיובא לאישור השרים בישיבה הערב. ייתכן כי הכרעה בנושא תתקבל רק מחר.