גל שני? 294 נדבקים אותרו ביממה האחרונה, אדם נוסף מת מהנגיף

משרד הבריאות עדכן כי מספר החולים הקשים עומד על 40, מתוכם 27 מונשמים. מספר הבדיקות היה נמוך יותר בהשוואה ליממה שקדמה לה. מזכ"לית הסתדרות המורים נכנסה לבידוד לאחר ביקור בבי"ס

זמן צפייה: 10:09

החשש מגל שני: משרד הבריאות עדכן הערב (שבת) כי מספר הנדבקים החדשים מנגיף קורונה שאותרו במהלך היממה האחרונה, עומד על 294 בני אדם. אדם נוסף מת מהמחלה שנגרמת מהנגיף, ובכך עלה מספר המתים ל-305. מדובר בירידה יחסית ליממה הקודמת אז עמד מספר הנדבקים על 341; אבל עם זאת מדובר גם בירידה במספר הבדיקות, כשהיום הוא עמד על 12,765, ואילו אתמול הוא עמד על 17,263.

מספר החולים הקשים עומד הערב על 40, מתוכם 27 מונשמים. בסך הכל מאושפזים בבתי החולים בישראל 192 חולי קורונה, והיתר נמצאים במלוניות או בבידוד ביתי. מספר המקרים הפעילים בישראל עומד על 4,669, ומספר המחלימים על 15,659. בסך הכל עד כה אובחנו בישראל 20,633 בני אדם שנושאים את הנגיף.

נתוני משרד הבריאות מתפרסמים כשברקע הדוח החמור שפורסם מוקדם יותר היום מטעם "מרכז המידע למאבק בקורונה", שבו נכתב כי ישראל נכנסת בימים אלה לגל שני, ואם לא ינקטו צעדים מוגברים למניעת התפשטות הנגיף כעת, לא יהיה מנוס מהסגר כולל. הדוח זכה לביקורת קשה, בין היתר בשל העובדה שמשרד הבריאות אינו סומך את ידו על הנתונים, ולמעשה לא ברור מי עומד מאחוריו.

שוטרי מג''ב באחת מהכניסות לשכונות החסומות בירושלים
לקראת סגר מחודש? שוטרי מג''ב באחת מהכניסות לשכונות החסומות בי-ם, אפריל | צילום: רויטרס

במקביל נמשכת גם היום מגמת ההידבקות במוסדות החינוך. הערב פורסם לראשונה בחדשות 13 כי מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, נאלצה להיכנס לבידוד, לאחר שנודע כי במהלך סיור שערכה השבוע בבתי ספר ברחובות הצטלמה עם מורה שאובחנה היום כחיובית לנגיף. מדוברות הסתדרות המורים נמסר כי בן דויד צפויה להיבדק בעצמה עוד הערב. מקרים מאומתים התגלו הערב גם בשורה של מוסדות חינוך, באשדוד, ברחובות, במבשרת ציון ועוד.

בנוסף נמשכת התחלואה גם בדיור המוגן. 16 בני אדם אובחנו היום כחיוביים לקורונה בבית אבות "עידן הזהב" שבירושלים 14 דיירים ושני עובדים במחלקה הסיעודית. נדבקים גם בצה"ל - שלושה נמצאו חיוביים היום בבסיס האימונים של חטיבת הנח״ל, זאת לאחר שבאו במגע עם חולים מאומתים במהלך חופשה בביתם, כך נמסר מדובר צה"ל. בעקבות כך, הוכנסו שתי פלוגות לבידוד במתחמים המופרדים מיתר משרתי הבסיס.

עוד נמסר מדובר צה"ל, כי עד כה נדבקו בצה"ל 299 משרתים בחובה, בקבע ועובדי צה״ל - כולם במצב קל, מתוכם 233 החלימו או השתחררו משירות. נכון ליום שבת, ישנם 66 מקרים פעילים בשורות הצבא. נכון לאתמול, ישנם כ-2,500 משרתים נמצאים בבידוד – בחובה, בקבע ועובדי צה״ל.