840 נדבקים חדשים מחצות; עלייה נוספת בחולים הקשים ובמונשמים

על פי נתוני משרד הבריאות מספר המתים מהנגיף עומד על 351, לאחר ששני חולים נוספים מתו מאז אמש. מצבם של 130 קשה, מתוכם 42 מונשמים. במשרד הבריאות הודיעו על שינוי בנהלי איתור המגעים

עמדת בדיקות קורונה באשדוד
עמדת בדיקות קורונה באשדוד | צילום: לאומית שירותי בריאות

הקורונה בישראל: על פי נתוני משרד הבריאות הערב (שישי), מאז חצות אותרו 840 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה. עוד עלה כי מספר החולים הקשים עלה ל-130 לאחר שאמש עמד על 124, מתוכם -42 מונשמים, בהשוואה לאמש אז נזקקו 39 לסיוע נשימתי. מספר המתים היום מהמחלה הנגרמת מהנגיף עומד על 351, לאחר ששני חולים נוספים מתו מאז חצות.

מוקדם יותר הודיע משרד הבריאות על שינוי בנוהלי איתור המגעים של חולי קורונה מאומתים - שעד כה הכתיבו איתור של המגעים במשך 14 הימים שקדמו לקבלת התוצאה החיובית. בעקבות שינוי ההנחיות, מספר האנשים שיידרשו להיכנס לבידוד יצטמצם.

על פי ההנחיות החדשות, חולה שפיתח תסמינים ותאריך תחילת תסמיניו ידוע - יש לאתר את המגעים שנחשפו אליו במהלך 4 הימים שקדמו להופעת תסמיניו ועד למועד החקירה האפידמיולוגית. חולה תסמיני שלא ידוע או קיים ספק לגבי תאריך הופעת התסמינים - יש לאתר את המגעים שנחשפו לחולה במהלך 10 הימים שלפני קבלת התוצאה החיובית.
קורונה בישראל
840 נדבקים חדשים מאז חצות | צילום: רויטרס

במקרה של נדבק מאומת שלא סובל מתסמינים, יש לאתר את המגעים במהלך 7 הימים שלפני קבלת התוצאה החיובית. הודעות איתור של שב"כ יישלחו לאנשים שיזוהו כמגע של חולה מאומת במהלך 10 ימים לפני קבלת התוצאה החיובית.

ולאור נתוני התחלואה, החל מהבוקר הוטל סגר על שכונות בירושלים, בית שמש, לוד, רמלה וקריית מלאכי, בשל התפרצות קורונה. זאת, בהתאם להחלטת ועדת השרים להכרזה על אזור מוגבל מאמש. ההגבלות תקפות לשבוע - עד יום שישי הבא בשעה 8:00.

השכונות בבירה שעליהן הטילו סגר הן רוממה, קריית צאנז ומטרסדורף החרדיות. בלוד - גני יער וס"ח, בבית שמש - נחלה ומנוחה וקנה הבושם, בקריית מלאכי - אחוזת רוטנר ושכונת חב"ד וברמלה - שכונת עמידר ביל"ו. הסגר בשכונות הרכבת, שניר ונווה שלום שבלוד הוטל שוב, לחמישה ימים נוספים.