תמה השביתה בחיפה כימיקלים דרום

לאחר ישיבה מיוחדת בתיווכו של ראש עיריית דימונה ובהשתתפות שרת המשפטים איילת שקד והשר להגנת הסביבה זאב אלקין, סוכם על סיום השביתה בחיפה

מיכל האמוניה בחיפה, ארכיון (ליאורה אמיתי)
בהודעה שפרסם אמש (שבת) ראש עיריית דימונה, המשמש כמתווך בסכסוך בין חברת "חיפה כימיקלים" לעובדים בעניין מיכל האמוניה, סוכם כי העובדים בדרום יפסיקו את שביתת המחאה בה נקטו כנגד החברה. בנוסף, הוחלט בין הצדדים על הובלת האמוניה מנמל חיפה למישור רותם שבדרום באמצעות מכולות ועל כך שהמשרד להגנת הסביבה יבחן את האופציה לתת אישור להפעלת אונייה קטנה בנמל חיפה, שתסייע לשינוע החומרים.רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת ישיבת החירום התכנסה ביום חמישי האחרון כדי לפתור את סכסוך העבודה ובה השתתפו שרת המשפטים איילת שקד והשר להגנת הסביבה זאב אלקין. כמו כן, בישיבה נכחו מנכ"ל "חיפה כימיקלים" נדב שחר, מנכ"ל משרד הכלכלה, יו"ר ועד העובדים בחברה, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה ונציגים נוספים מטעם נמלי אשדוד וחיפה ומשרדים ממשלתיים אחרים. לפי פרטי ההודעה, השר אלקין צפוי להוציא אישור מיוחד להובלת רעלים, וכבר בימים הקרובים יתכנסו הנציגים הרלוונטיים לדון על פרטי האישור. כמו כן, המשרד להגנת הסביבה יבדוק את היתכנות השימוש באונייה קטנה שתסייע לשינוע.
הפגנת העובדים ביום רביעי
הפגנת העובדים ביום רביעי
ביום רביעי האחרון התבצרו עשרות מעובדי חיפה כימיקלים דרום במפעל בעקבות הודעת ההנהלה על פיטוריהם הצפויים של 1,500 עובדים וסגירת המפעלים בצפון ובדרום. ההסתדרות הודיעה בתגובה כי אם לא יימצא פתרון יפעלו להשבית את הדרום כולו. זמן קצר לאחר מכן הצטרף ראש עיריית דימונה לאיום - והבהיר כי ישנם פתרונות חלופיים הנמצאים כבר עכשיו על השולחן.