הבחירות לראשות ההסתדרות: ניסנקורן מוביל

ספירת 73% מקלפיות המגורים העלתה כי היו"ר הנוכחי אבי ניסנקורן מוביל עם 60.12% מהקולות. יחימוביץ' עתרה לבית המשפט בדרישה להוציא צווי מניעה לעצירת ספירת הקולות

שלי יחימוביץ ואבי ניסנקורן, יחימוביץ וניסנוקרן מצביעים, אתמול
שלי יחימוביץ ואבי ניסנקורן, יחימוביץ וניסנוקרן מצביעים, אתמול | צילום: פייסבוק
ח"כ שלי יחימוביץ המתמודדת על ראשות ההסתדרות עתרה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בדרישה להוצאת צווי מניעה כדי לעצור את ספירת הקולות בבחירות לארגון. לטענת יחימוביץ' נמצאו אי סדרים ופגמים בקלפיות המטילים בהיקף שמעורר חשש בנוגע לאמינות התוצאות. מספירת הקולות ב-73%מקלפיות המגורים, עולה כי היו"ר המכהן אבי ניסנקורן מוביל עם 60.12% לעומת 39.88% ליחימוביץ'. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת ועדת הבחירות המרכזית של ההסתדרות ציינה כי ספירת הקולות בקלפיות המגורים צפויה להסתיים בשעות הקרובות, ובמקביל נמשכת ספירת הקולות מהקלפיות שהוצבו במקומות העבודה. על אף שהספירה צפויה להסתיים רק מחר, במטה ניסנקורן הכריזו הבוקר על ניצחון. "התוצאות בקלפיות מגורים מראות שחברי ההסתדרות בחרו במעשים", כתב ניסנקורן בהודעה שנמסרה לעיתונאים. "59.07% מול 40.94% זהו ניצחון מוחץ שצפוי עוד לגדול, באחוז הצבעה חסר תקדים".
עתרה לבית המשפט. יחימוביץ'
עתרה לבית המשפט. יחימוביץ' | צילום: עמוד הפייסבוק של שלי יחימוביץ
"צר לנו שיחימוביץ' לא משלימה עם התבוסה וממשיכה במסע הבכי וההשמצות שנמשך כבר 3 חודשים", הוסיף ניסנקורן על התלונות שהגיעו מהמטה של יחימוביץ' על זיוף קולות. "עושה רושם ששלי שמה לה למטרה לפגוע בהסתדרות, בוועדי העובדים ובעבודה המאורגנת בישראל וביותר מ-240 אלף בוחרים. התנהגותה של שלי מביכה ומבישה, היא לא מכבדת את רצונם הברור של הבוחרים ומנסה לפגוע בהליך הדמוקרטי דרך השמצות מופרכות". מוועדת הבחירות של ההסתדרות נמסר בתגובה להאשמות של יחימוביץ': "כל הקלפיות נספרות כדין. טוהר הבחירות נשמר. הספירה מתנהלת כסדרה וחלק ניכר מהקלפיות מוין ונספר. עו״ד טל קרת יצאה להפסקה קצרה לאחר 48 שעות ללא שינה. על הליך הספירה מפקחים היועץ המשפטי להסתדרות עו״ד יחיאל שמיר ועו״ד רונן ברומר ממשרד ש.הורוביץ. בנוסף הליך הספירה מפוקח ע״י חברי ועדת הבחירות ומשקיפים מצד שתי הסיעות. אנו מצרים על הניסיון להטות את דעת הציבור". יחימוביץ' לא קיבלה את ההסבר וכתבה בטוויטר: "הבנתי. את יו"ר ועדת בחירות מחליפים בעו״ד פרטי ממשרד שניזון מההסתדרות! המשקיפים לא יכולים להשקיף כי בנו להם חומה! הקלפיות שזויפו נספרות כסדרן!".
''קמפיין מלא השמצות''. ניסנקורן
''קמפיין מלא השמצות''. ניסנקורן | צילום: פלאש 90, אורי לנז
שיעור ההצבעה הסופי עמד על 45.66%, עלייה של כ-5.5% לעומת בחירות 2012, אז נתון ההצבעה הסופי עמד על כ-40%. ספירת הקולות בקלפיות המגורים החלה כבר אתמול בערב, תוך העברת תוצאות האמת לוועדת הבחירות המרכזית. קלפיות עוברות וקלפיות במקומות העבודה יועברו לגני התערוכה וספירת הקולות בקלפיות אלו תחל היום ועד לסיום המשוער ביום חמישי, אז יפורסמו התוצאות המלאות. שורה של תקלות נרשמו במהלך יום הבחירות לאורך יום ההצבעה אתמול נרשמו שורה של תקלות עליהן דיווחו משני הצדדים: פריצה לקלפיות, מחסור בפתקי הצבעה, ושליחת הודעות מטרידות לבוחרים. במהלך היום התייצבו בקלפיות המועמדים, ניסנקורן ויחימוביץ', וקראו לבעלי זכות ההצבעה להגיע לקלפיות. "אני קוראת לממש את הזכות הכל כך חשובה הזו", אמרה יחימוביץ'. "אלו הבחירות השניות בחשיבותן אחרי הבחירות לכנסת, ובעצם הן משפיעות באופן ישיר הרבה יותר על חייהם של האזרחים ועל הזכות להתפרנס בכבוד". יחימוביץ' הוסיפה: "באתי להצביע בבית ההסתדרות ובוודאי שזה סימבולי. אני מקווה ומאחלת שאהיה יו"ר ההסתדרות ואנהיג את העובדים לקראת היום שבו הם ירגישו רצויים ומקובלים; שבו דמי החבר שהם משלמים מדי חודש ישמשו אותם ויחזרו אליהם ולא כדי לרפד מנגנון צר של עסקנים".