הרכבות ישובו לפעילות מלאה ב-8 ביוני; פעילויות תרבות יורחבו

פעילות התחבורה הציבורית תורחב במסגרת ההקלות, וקיבולת האוטובוסים תוגדל כבר בסוף השבוע הקרוב. החל מה-14 ביוני יהיה ניתן לקיים הצגות ומופעים בתפוסה מקסימלית של 75%

זמן צפייה: 01:45

שרת התחבורה מירי רגב ושר הבריאות יולי אדלשטיין סיכמו היום (ראשון) על הרחבת פעילות התחבורה הציבורית במסגרת ההקלות ליציאה ממשבר הקורונה. הרכבות ישובו לפעילות מלאה ב-8 ביוני, וקיבולת האוטובוסים תגדל ל-75% כבר בסוף השבוע הקרוב.

כאמור, החל מה-28 במאי קיבולת הנוסעים המותרת במערך האוטובוסים הבין-עירוני תגדל מ-23 נוסעים ל-46 נוסעים, כך שלמעט השורה הראשונה מאחורי הנהג, ניתן יהיה להשתמש בכל מושבי האוטובוס. האיסור על נסיעה בעמידה יימשך. במערך האוטובוסים העירוני קיבולת הנוסעים תגדל מ-20 נוסעים ל-49 נוסעים באוטובוס רגיל ומ-30 נוסעים ל-75 נוסעים באוטובוס מפרקי. במערך האוטובוסים העירוני תותר נסיעה בעמידה.

נוסעים מעטים ברכבות עקב הנחיות בשל נגיף הקורונה
נוסעים מעטים ברכבות עקב הנחיות בשל נגיף הקורונה | צילום: חדשות 13

מיניבוסים ומוניות שירות יוכלו לפעול גם הם בקיבולת של 75% מהמותר ברישיון הרכב. מוניות פרטיות יורשו להסיע עד שני נוסעים מאחור, גם אם אינם נדרשים למלווה.

כמו כן, בפגישה נוספת שנערכה בין אדלשטיין לשר התרבות חילי טרופר הוחלט על מתווה להחזרת עולם התרבות. החל מה-14 ביוני ניתן יהיה לקיים הצגות ומופעים באולמות ברחבי הארץ בתפוסה מקסימלית של 75%, תוך שמירה על ריחוק ועטיית מסכות. למופע ניתן יהיה לרכוש כרטיס באופן מקוון בלבד, וכל מי שירכוש כרטיס בהזמנה אחת יוכל לשבת יחד.

במופעים לא יהיו הפסקות ותבוצע מדידת חום בכניס למתחם. אם תפוסה של 75% משמעותה מעל 500 איש - המתווה ידרוש אישור מיוחד. עוד הוחלט כי תותר כניסה למוזיאונים ביחס של של אדם על כל 7 מ"ר, לעומת 15 מ"ר לאדם הנהוג כיום, החל מה-27 במאי.

שח"ם בירכו על הודעת משרדי הבריאות והתרבות ואמרו כי "אין ספק שרוח חדשה ואקטיבית נושבת במשרד התרבות עם כניסתו של השר החדש. עם זאת, ללא מתווה שיפוי כלכלי למוסדות התרבות אשר יבטיח את חזרתם של העובדים והאומנים לעבודה, מתווה זה יישאר בגדר אות מתה".

הבימה
הבימה | צילום: בוצ'צ'ו

מוקדם יותר היום, פורסם לראשונה בחדשות 13 כי חברת התעופה אל-על תקיים בשבועות הקרובים פיילוט חזרה לשגרה ותפעיל נסיעות מבחן לאירופה בהתאם לביקוש הנוסעים.

בהודעה שהתקבלה אתמול אצל חלק מהעובדים שהוצאו לחל"ת עם פרוץ משבר הקורונה, כתבה החברה כי "יש כוונה לקיים ביוני פיילוט שיבחן את הביקוש לטיסות נוסעים. לטובת כך יוחזרו קומץ אנשים - טייסים ומגזרים רלוונטיים". בימים הקרובים, על פי ההודעה, תבחן ההנהלה כמה עובדים יוחזרו.