עימות בין שוברים שתיקה ללהב"ה

עשרות בני אדם הגיעו למחות נגד קיום ההרצאתה מנכ"לית שוברים שתיקה בגלריית "ברבור" בירושלים

כ-100 בני אדם מפגינים הערב (רביעי) מחוץ לגלריית "ברבור" בירושלים, במחאה על הרצאה של מנכ"לית שוברים שתיקה, יולי נובק, במקום. מוקדם יותר היום הודיעה העירייה כי הגלריה תיסגר בעוד כ-90 יום לאחר שסירבו לבטל את ההרצאה. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת כמה עשרות פעילי ארגון הימין "להבה" קראו לעבר פעילי שוברים שתיקה שהגיעו למקום בהמוניהם לתמוך בקיום ההרצאה כי הם "משתפים פעולה עם האויב הפלסטיני", "שמאלנים בוגדים", ו"חבל לבוגדים". פעילי השמאל במקום קראו גם הם קריאות נגד ארגון "להבה" ואף דרשו לעצור את יו"ר הארגון, בנצי גופשטיין. "מירי רגב אומרת שאנחנו פוגעים בחיילי צהל, אבל מי ששולח את חיילי צהל לכיבוש פוגע בצהל ובחיילי צה"ל", טען אבנר גבריהו, פעיל שוברים שתיקה. "מירי רגב והחברים שלה אוהבים את הכיבוש והמתנחלים יותר מאשר את חיילי צהל. ההרצאה שלנו שמתקיימת עכשיו בגלריית ברבור היא ניצחון גדול מול אותם נציגי המתנחלים שעושים הכל על מנת לסתום פיות. הדרך היחידה לסתום לנו את הפה, היא לסיים את הכיבוש. לפני כיומיים דרשה שרת התרבות מירי רגב מראש עיריית ירושלים ניר ברקת לבטל את הרצאתה של נובק בגלרייה הקטנה בשכונת נחלאות בעיר. אמש דרשו בעירייה מנציגי הגלרייה להגיע לשימוע תחת האיום שבמידה וההרצאה לא תבוטל - המקום ייסגר. בגלרייה הודיעו שייסרבו להגיע לשימוע.
(חדשות 2)
(חדשות 2)
"אני מגבה את החלטת היועץ המשפטי לעירייה, צר לי שהעמותה בחרה לצפצף ולהפר שוב ושוב את הוראותיו בכל הנוגע למותר ולאסור במבנה העירוני. אמר ראש העיר ניר ברקת והדגיש כי אין לכך כל קשר לחופש הביטוי. "העירייה זקוקה למבנה לצרכים עירוניים אחרים ותתייעץ בין השאר עם נציגי השכונה לגבי שימושו העתידי". "שוחחתי הבוקר עם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת וחיזקתי אותו", הודיעה שרת התרבות מירי רגב. "אל לו להירתע ממתקפה תקשורתית של ארגוני השמאל, עקב החלטתו להפסיק את הקצאת הנכס העירוני לגלריית ברבור. גלריה שמשמשת במה להפצת דיבה שקרית על חיילי צה"ל, אינה אומנות שרשויות ציבוריות בישראל צריכות לתמוך בה. חופש הביטוי הוא ערך חשוב בכל חברה, אך בינו לבין מדיניות התמיכה וחופש המימון של רשויות המדינה אין דבר וחצי דבר".
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ