רבנים בציונות הדתית נגד רישום "הורה 1 ו-2" בטפסים: "מעוות"

הרבנים זעמו על השינוי שכבר החל, לפיו בטפסים רשמיים לא יהיה כתוב יותר "אבא" ו"אמא" אלא "הורה 1 ו-2", וקראו שלא לתת למסמכים שכאלה לגיטימציה. "משפחה היא אבא אמא וילדים" • פרסום ראשון

זמן צפייה: 01:18

פרסום ראשון: כמה מבכירי רבני הציונות הדתית, אשר התארגנו לקבוצה אחת תחת השם "איחוד הרבנים אוהבי העם התורה והארץ", הוציאו הערב (רביעי) הודעת גינוי לכוונה להחליף את התארים "אבא" ו"אמא" בטפסים רשמיים של המדינה ל"הורה 1" ו"הורה 2" - שינוי שכבר מיושם בטופסי התייצבות לצווים בצה"ל.

הרבנים המליצו שלא לתת לגיטימציה לטפסים הללו, וקראו לכל מי שנתקל בטופס כזה "מעוות", כלשונם, למחוק את המילים "הורה 1" ו"הורה 2" - ולכתוב במקומם "אמא" ו"אבא". "התורה והמסורת הישראלית מכירות רק במסגרת משפחתית בסיסית אחת שהיא: אבא אמא וילדים", הסבירו. "אם לעיתים נוצר חסר באחד המרכיבים, אז ראוי לחתור להשלמתו".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

במערכת הבריאות מזהירים: התפרצות בתחלואה תשבש את ההתחסנות

איכון השב"כ על כלל האוכלוסייה יופסק – ויופעל רק באופן נקודתי

צוותים רפואיים תחילה – מורים בשלב השני: סדר המתחסנים המלא

רבני הציונות הדתית נגד ''הורה 1'' ו''הורה 2''
רבני הציונות הדתית נגד ''הורה 1'' ו''הורה 2''

בנוסף, במסמך ציינו הרבנים כי יש לשמור על המנהג "אמא ואבא של שבת", שמיושם כבר שנים רבות בגני הילדים. "אנו קוראים לציבור להקפיד מאוד לשמר בכל המסגרות החינוכיות, מהגנים ועד למסגרות הבוגרים של הציבור הדתי את ערכי המשפחה המסורתיים".

"אין לקבל תוכן חינוכי המזלזל במשפחה או נותן לגיטימציה למשפחה מסוג אחר", הבהירו. "לאחרונה קמו גופים שונים בציבוריות הישראלית שפועלים כדי לפגוע במסגרת המשפחתית המוכרת בעם ישראל מדורי דורות. חלקם פועלים בגלוי אך חלקם פועלים בעקיפין ועורמה ונותנים לגיטימיות למשפחה מסוג שונה שאינו ראוי לשמו, ואינו מקובל במסורת ישראל".

בסוף הדברים, פנו לרבנים אחרים ולמחנכים, "ללמד ולחזק את ערכי המשפחה. אנו גם פונים לאנשי הציבור לפעול ככל יכולתם לפעול כדי להגדיל ולחזק את ערך המשפחה בציבוריות הישראלית".